Modus operandi Milana Pavkova: Uđe, da gol, nokautira rivala

Vreme čitanja: 4min | pet. 29.03.24. | 16:07

Brđani golovima u drugom poluvremenu slavili protiv Novog Pazara – 2:0

Ništa od pazarskog proleća, makar još neko vreme. Ako se imaju u vidu dešavanja na terenu, krajnji rezultat deluje kao previsok, ali je od svega i najbitniji – Čukarički je u prvom susretu 27. kola Mozzart Bet Superlige slavio protiv Novog Pazara na Banovom brdu sa 2:0 (0:0).

Igor Matić je dvostruki gubitnik u ovosezonskim vojevanjima dva tima. Jesenas je kao trener Čukaričkom pao kraj Jošanice (0:1), danas kao šef struke Pazaraca potpisao je kapitulaciju tamo gde je proveo najveći deo karijere. Bilo je očigledno da je utakmica za njega daleko od obične, pa je između dva poluvremena zbog prigovora udaljen sa tehničke klupe.

Odluka je pala između 69. i 71. minuta. Penal gol Marka Docića, pa nokaut Milana Pavkova za Čukin izlazak iz mini krize i pojačanu glavobolju u redovima Plavih.

Ipak je Matić krenuo sa Ebenezerom Ananom, a ne Portugalcem Rafaelom Florom na levom beku, iako je novopečeni reprezentativac Gane u prethodnih sedam dana dva puta igrao za nacionalnu selekciju u Marekešu - prijateljski protiv Nigerije (1:2) i Ugande (2:2). Vidljiv je bio nedostatak svežine kod Anana, u nekoliko navrata kasnio je sa defanzivnim reakcijama. Vedeta Plavih Adem Ljajić počeo je sa klupe za rezerve, pa je u postavu uskočio povratnik iz BATE Borisova Sead Islamović i solidno odgovorio zadatku do velike greške u 71. minutu, koja je prethodila drugom golu družine Gorana Stanića.

Čukarički je bio opasniji u prvih 45 minuta, ali su gosti pre mogli do vođstva. Stvorili su Pazarci po jednu dobru šansu u uvodnim i završnim momentima tog dela meča. Najpre je Sejduba Suma u šestom minutu tukao sa deset metara, a golman Brđana Nenad Filipović osujetio akciju kreiranu od Đinhoa Đoa i posebno Islamovića, da bi u 42. minutu Adetunđi Rasak Adešina pritisnuo Nemanju Tošića, čiji poklon nije prihvatio Marko Šćepović. Iskusni napadač prebacio je skoro prazan gol iz izgledne pozicije. Između toga, Novi Pazar je na polovini domaćina zapretio sa distance preko Dragana Bojata, čiji je šut završio preko gola.

Očigledno je za loptanje još jednom raspoložen bio Luka Adzić. Krilni fudbaler Čuke mučio je Bojata u prvom poluvremenu, ulazio u šanse i pripremao ih. Istina, Bojat ga je omeo na petercu u osmom minutu, nakon što je Đorđe Ivanović pre centaršuta nadmudrio Anana i Đoa. Pored stative završili su pokušaji Igor Miladinovića u desetom i Vinisijusa Mela u 29. minutu. Onda je došlo vreme za Ivanovića. Oslobodio se Anana i pogodio mrežu spolja u 33. minutu, pa glavom prebacio prečku u 41. minutu na centaršut Adžića.

Suma se požalio na povredu, ali je izdržao do obaveznog odmora. Zamenio ga je Ljajić i bio opasan već u prvoj akciji. Duga lopta Abdulaja Sisea prethodila je udarcu u spoljni deo mreže na isteku 46. minuta. Igralo se između dva šesnaesterca. Pokušali su Stanićevi izabranici da deluju iz vazduha posle prekida, što je sprečio Azemović. Azemović je u 59. minuta izblokirao Igora Miladinovića na deset metara od Nikole Mirkovića, kada su mnogi čuvara mreže plavo-belih videli u mat situaciji. Već u narednom minutu Islamović je oduzeo loptu Melu, koji je bio duboko u bekovskom prostoru Pazaraca i delovao kao pretnja Mirkoviću.

I onda dva minuta užasa za Pazar. Ušao je Nikola Stanković u kazneni prostor gostiju, između Sisea i Bojata. Usledio je kontakt, pa je Nikola Radaković pokazao na belu tačku. Precizan je bio Docić – 1:0.

Dva minuta kasnije izgubljen posed Islamovića, asistencija sa levog krila Ivanovića i sjajna reakcija Pavkova nekoliko minuta po ulasku u igru – 2:0.

Pokušali su u 82. minutu da utakmicu u okvire neizvesnosti vrate trezervisti Floro i Žulijus Eđike Opara, ali bez uspeha. Mogao je i Sise više u 89. minutu, ipak je ostalo 2:0, iako je Mitar Ergelaš u 90+4. minutu pogodio okvir Mirkovićevog gola.

ČUKARIČKI – NOVI PAZAR 2:0 (0:0)