Nica pokazala dva lica: Imala sve na tacni, pa se do poslednje sekunde kockala sa prvim mestom

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.11.22. | 22:57

Uzbudljiv remi na Rajn Energi stadionu, Francuzi imali sigurno vođstvo, ali su na kraju strepeli i za osvajanje jednog - 2:2

Burno veče u Partizanovoj grupi D Lige konferencije donelo je dva neizvesna remija, ali je najviše profitirala Nica, koja je zahvaljujući boljem međusobnom skoru od Parnog valjka zauzela prvo mesto i obezbedila direktan plasman u osminu finala. Ipak, kroz pravu gologotu je večeras prošla ekipa Lusijana Favra, iako je na poluvremenu imala dva gola prednosti. Posle svega što je viđeno na Rajn Energi stadionu, Francuzi mogu da budu prezadovoljni što su odneli veliki bod iz Nemačke - 2:2 (0:2).

Keln se potpuno preporodio nakon tmurnog prvog poluvremena, silno je napadao i golovima Denisa Huseinbašića i Ondreja Dude već u 60. minutu izjednačio na 2:2. Sastav Štefana Baumgarta je stezao obruč oko gostujuće odbrane do poslednje sekunde meča, imao nekoliko opasnih naleta, Adamjanu je samo dva minuta kasnije poništen gol zbog ofsajda, ali su gosti uspeli nekako da se odbrane i dođu do konačnog cilja.

Nica je u finišu prvog poluvremena iskoristila propuste i smušenost domaće odbrane. Posle nekoliko odbitaka i pravog karambola u 40. minutu se najbolje snašao Gaetan Labord i poslao loptu iza leđa Marvina Švaba. Samo tri minuta kasnije ponovo šok za domaću odbranu. Jusef Ajtal je pronašao pukotinu između linija Kelnogov tima, uposlio Bilala Braimija koji se potom dobro namestio i pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Kelnovom povratku je pored ogromne želje domaćih igrača kumovala i prilično slaba intervencija Kaspera Šmajhela u 48. minutu, pošto je lopta posle udarca Huseinbašića ušla u bliži ugao danskog čuvra mreže. Drugi pogodak je bio delo dobrih kombinacija domaćeg igrača i opsade gostujućeg gola. Lopta je posle dodavanja upravo Huseinbašića stigla do Dude, koji je udarcem iz prve matirao Šmajhela.

Jedina dramatična utakmica u preostele dve grupe viđena je u Silkeborgu, gde je domaćin ispao iz Evrope u direktnom okršaju sa Anderlehtom - 0:2 (0:1).

Belgijski tim se probio na drugoi mesto svojim drugim slavljem u sezoni. Vodeći gol je postigao Rafaelov u 20. minutu, mada se ključni trenutak dogodio šest minuta kasnije kada je isključen Andreal Klinge. Odluka je pala u četvrtom minutu nadoknade kada je konačan rezultat postavio Benito Raman.

Vest Hem je bio odlučan da grupnu fazu završi sa maksimalnim učinkom i nije imao nikakvih komplikacija na tom putu, pošto je lagano slavio u Bukureštu (3:0), uz dva gola Pabla Fornalsa.

U grupi C smo videli dva ubedljiva slavlja domaćih timova, mada nije bilo nikakvih pomeranja na tabeli. Leh je ubedljivo savladao prilično nezainteresovani Viljareal (3:0), a Hapoel Ber Šefa je sa ubedljivih 4:0 došla do prvog slavlja u Ligi konferencije. Međutim, to nije bilo dovoljno za proleće u Evropi.