©Reuters

Olimpijakos je noćna mora Srba ove sezone: Posle Čukaričkog i TSC-a, Grci srušili i Stankovića

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.02.24. | 22:51

Ferencvaroš poražen i na domaćem terenu (0:1) za kraj evropskog puta

Na početku evropskog puta Olimpijakos je srušio san Čukaričkog o grupnoj fazi Lige Evrope. Potom, u grupnoj fazi Lige Evrope je tim iz Pireja ugasio snove TSC-a o prolećui na evropskoj sceni, a večeras je treći put tačku na evropsku priču Srba stavio eliminisavši Ferencvaroš Dejana Stankovića i Aleksandra Pešića. Minimalnu prednost iz Pireja, grčki klub je uvećao na strani i novom pobedom 1:0 se plasirao u osminu finala Lige konferencije.

Kao i u prvom susretu, put do mreže mađarskog kluba našao je Ajub el Kabi koji je u 45. minutu iskoristio penal i režirao značajan korak olimpijakosa ka narednoj fazi.

Pogodak sa bele tačke je materijalizovao inicijativu gostiju u prvom poluvremenu, ali i probudio domaćina, koji je u drugom poluvremenu bio konkurentniji, parirao je crveno-belima, ali je drugo poluvreme završio bez udarca u okvir gola.

U želji da nadoknadi dva gola zaostatka Stanković je od početka drugog poluvremena šansu pružio Aleksandru Pešiću i tako, sa Srbinom i Barnabasom Vargom u tandemu napao goste, međutim ofanziva nije imala željeni efekat, te je Ferencvaroš završio evropsku priču za aktuelnu sezonu.

Kada su u pitanju srpski fudbaleri, od Lige konferencije se oprostio i Radovan Pankov sa saigračima pošto je Legija na svom terenu poražena 0:3 od Moldea, pa je norveški klub uz ukupan rezultat 6:2 prošao u narednu fazu. Do kraja evropskog puta večeras stigao je i Slovan iz Bratislave koji je porežen na svom terenu od Šturma. Milan Borjan, golman domaćina, poklekao je u 52. minutu, pa je austrijski tim prošao dalje uz ukupan rezultat 5:1.