Partizan prekretnica sezone za Vinisijusa Mela! Čukin Brazilac dao pet golova za 12 dana

Vreme čitanja: 4min | pet. 26.04.24. | 20:59

Brđani posle preokreta ubedljivo savladali Mladost iz Lučana - 4:1

Brazilac je proradio na Banovom brdu! Dva i po meseca je trebalo da prođe da bi se Vinisijus Melo privikao na srpski fudbal i promenu sredine. Nije đak tamošnjeg Internasionala postigao gol u prvih sedam nastupa u dresu Čukaričkog, a onda je počeo da rešeta u seriji. U prethodnih 12 dana mladi golgeter je postigao pet golova, a sa večerašnja dva presudio je Mladosti iz Lučana - 4:1 (2:1).

Može se reći da je okršaj sa Partizanom (3:2) na Banovom brdu 14. aprila, u kojem je postigao prvi pogodak na meču, predstavljao pravu prekretnicu za momka kojeg je Šarlot u januaru 2022. godine doveo iz Internasionala za obeštećenje od 1.640.000 evra. Melo je u pobedi nad Parnim valjkom stigao do ogromnog samopouzdanja, što je potom demostrirao na startu plej-ofa protiv Radničkog iz Kragujevca, kada je takođe dva puta bio strela, a isti učinak je imao i večeras. Ipak, ovo je prvi put da je direktno doneo bodove ekipi Gorana Stanića, što će mu dodatno podići sigurnost u samom finišu sezone

Mladost je odlično otvorila utakmicu, efektnim lobom Donimanija Siluea, kojem je to bio prvi gol još od 26. februara i okršaja sa Voždovcem u Lučanima. Ali, napadač iz Obale Slonovače je nešto tako nagovestio pre četiri dana, kada je zabeležio asistenciju i bio jedan od najboljih pojedinaca ekipe Tomislava Sivića. Njegovom efektnom pogotku na Banovom brdu prethodnio je odličan dubinski pas Nikole Ćirkovića sa suprotne polovine. Silue je potom iskoristio lošu procenu Filipa Samurovića i efektno ga savladao.

Lučanci nisu izdržali pritisak domaćina koji je usledio u nastavku prvog poluvremena. Do kraja prvog dela igre mrežu gostiju su pogađali Stefan Kovan i Vinisijus Melo, a oba puta u ulozi asistenta se našao vrlo angažovani Bojica Nikčević. Nikčeviću se nije dalo da odličnu partiju kruniše golom u 49. minutu utakmice, s obzirom da je njegov udarac bio jedan u nizu koje je uspeo da zaustavi Željko Samčović. Ipak, lopta se na kraju odbila pred noge Melu, koji joj je našao put do gostujuće mreže.

Čuka je na 1:1 izjednačila u 31. minutu, kada je Nemanja Tošić odlično centrirao sa levog boka, a lopta pala u srce kaznenog prostoru gostiju. Na nju je naleteo Bojica Nikčević i potom pomalo nehotično asistirao Stefanu Kovaču. Vezista Brđana je u punom naletu naleteo na tu loptu, a onda je poslao iza leđa nemoćnom Željku Samčoviću.

Golman Lučanaca je imao nekoliko izuzetnih intervencija tokom utakmice, ali je podbacio u 38. minutu, kada je napravio grešku u prceni lopte, otišao u prazno i omogućio Melu da pogodi mrežu na dodavanje Nikčevića. Kod trećeg gola Brđana, Samčović ne samo da nije mogao ništa, već je prethodno uradio sve što je bilo do njega da sprečki Brazilca da reši pitanje pobednika.

Takvo stanje rezultata omogućilo je Staniću da promeša karte u završnoj fazi meča, a u 87. minutu je pružio šansu i mladom Viktoru Roganu. Ipak, bočnom igraču Čukaričkog to je bilo sasvim dovoljno da se upiše u strelce u prvom minutu nadoknade utakmice. Đorđe Ivanović je poslao savršenu dijagonalu pred kazneni prostor gostiju, Rogan je dobro iskontrolisao loptu i postavio konačan rezultat utakmice.

Čukarički se ovom pobedom približio četvrtoplasiranom Radničkom iz Kragujevca na dva boda udaljenosti, što će predstavljati dodatni pritisak za izuzetno istrošenu ekipu Feđe Dudića u Kruševcu (nedelja, 18.00).

ČUKARIČKI - MLADOST 4:1 (2:1)

/Kovač 31, Melo 39, 49 - Silue 17/

ČUKARIČKI: Samurović 6 - Stanković 7 - Stevanović 6,5 (od 87. Serafimović), Jovanović 7, Tošić 7 - Sisoko 6,5 - Nikčević 7,5 (od 90. Miladinović), Kovač 7,5 (od 86. Rogan 7), Milojević 6 (od 65. Docić 6,5), Ivanović 7 - Melo 8 (od 72. Cvetković).

MLADOST: Samčović 6 - Ćirković 7, Joksimović 6, Leković 6,5 - Varjačić 6 (od 80. Bondžulić), Tumbasević 6, Žunić 6,5, Pribaković 5,5 (od 46. Udovičić 6), Silue 7, Veličković 6,5 - Eze 6 (od 65. Bojić 6).

Igrač utakmice: Vinisijus Melo 8