Pevci projektilima zapalili "šumu", Vila kažnjena za veliki kiks (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.04.24. | 20:59

Efektni pogoci Van de Vena i Pedra Pora u slavlju Totenhema nad Notingem Forestom - 3:1

Da ove sezone nije bukvalno bio oskrnavljen brojnim povredama, Totenhem bi vrlo verovatno bio deo velike četvorke koja se ove sezone bori za šampionski trofej. Ovako, odličnom timu Angelosa Postekoglua preostalo je da pokuša da sve muke ublaži plasmanom u Ligu šampiona, a večeras je pokazao da je na dobrom putu da to i učini - 3:1 (1:1).

Pevci su kaznili jučerašnji veliki kiks Aston Vile protiv Brentforda (3:3), pa su ga preskočili na četvrtoj poziciji zahvaljujući boljoj gol-razlici. Ključni trenuci utakmice dogodili su se u 53. i 58. minutu utakmice, kada su Miki van de Ven i Pedro Poro snažnim udarcima sa ivice kaznenog prostora matirali Maca Selsa.

Postekogluov tim je birao nešto teži put do trijumfa. Poveo je još u 15. minutu autogolom Murilja, koji je isprovocirao Timo Verner prodorom i oštrim centaršutom sa levog krila. Ipak, gosti su došli do izjednačenja odličnom akcijom iz 27. minuta, kada je Entoni Elanga centrirao sa desnog krila i omogućio snažnom Krisu Vudu da iz neposredne blizine pošalje loptu iza leđa Giljema Vikarija.

Postekoglu je ključnu prevagu napravio na poluvremenu, kada je uveo Rodriga Bentakura i Pjer Emila Hejbjerga, koji su zagospodarili sredinom terena i doneli neophodnu energiju čitavoj ekipi u drugom delu igre. Upravo je Bentakur glavom asistirao Pedru Poru kod postizanja trećeg gola, što je bio vrhunac eforičnog stanja na tribinama stadiona Pevaca.

Totenhem je dominirao čitavu utakmicu, a u drugom poluvremenu je imao apsolutnu kontrolu dešavanja naterenu. To je mogao da kruniše još jednim pogotkom, ali je odličan udarac Sona u 85. minutu utakmice efektnom paradom zaustavio Mac Sels.