Pirati se spasli u poslednji čas, Nirnberg u 92. do pobede

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.20. | 15:44

Dva gola Sankt Paulija u završnih deset minuta

Kraj crne serije za Sankt Pauli. Posle četiri uzastopna poraza pretposlednji tim Cvajte uspeo je da izbori remi.

I to su Pirati spasli bod, oteli ga iz ruku Auea u poslednji čas. Gosti su vodili 2:0 do završnih deset minuta susreta, a tim iz Hamburga se tek tada probudio. Ditigen je prepolovio zaostatak, a minut pre kraja Matanović je pogodio za 2:2.

Sam bod ne znači mnogo Sankt Pauliju, koji je zakovan za pretposlednje mesto tabele, ali možda bude vesnik boljih dana za Pirate.

Radost u poslednjem minutu viđena je i u Nirnbergu. Nekadašnji prvoligaš je uspeo da nastavi trend sve boljih igara pobedom nad poslednjim Vurcbergerom – 2:1.

U poslednja četiri kola ovo je treća pobeda za Nirnberg, koji se polako penje na tabeli. Gol vredan tri boda postigao je Sorensen u 92. minutu.

Braunšvajg će voditi žestoku borbu za opstanak ove sezone. Ponovo je poražen i to glatko kod kuće od solidnog i ne više od toga Osnabrika – 2:0.

Nijedan šut u okvir gola domaćina i čak deset gostiju jasno govori da se u Braunšvajgu igrala – viktorija.