Proradio Uroš Đurđević: Prvenac za Sporting, ovacije navijača (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.11.18. | 13:59

Krenulo i Rubenu Barahi

Otkako je došao iz Olimpijakosa, sve vreme uživao je Uroš Đurđević podršku sportskog sektora Sportinga iz Hihona. Iako nije išlo sve po loju ni za srpskog centarfora, ni za klub sa Molinona. Samo, pre ili kasnije morao je da proradi srpski napadač, a bolji trenutak od šesnaestine finala Kupa kralja nije mogao da izabere, jer je njegovim hicem najavljeno rušenje Eibara – 2:0.

Tim Rubena Barahe, koji je trpeo žestoke kritike španske javnosti zbog ne baš pohvalnog učinka u dosadašnjem toku sezone, konačno je zaigrao prema očekivanjima i na svom stadionu upisao pobedu koja mu daje realne šanse da se domogne naredne runde, pogotovo što na Ipuruu nosi ogroman kapital.

Za njega je najzaslužniji bivši špic Partizana i mlade reprezentacije Srbije, u 54. minutu izdržao je duel sa Portugalcem Paulom Oliveirom, našao prostor za udarac i pogotkom levicom upisao prvenac u novoj sredini. Dovoljno za ovacije domaće publike prilikom izmene u 73. minutu, a baš je momak koji je dobio šansu umesto Đurđevića, Neftali Manzambi iz u 86. pogodio za 2:0.

Podsetimo da za Eibar nije branio srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović.