Slavlje igrača Redinga (©Reuters)

Reding uzeo sve što mu je Bristol dao, na Riversajdu revija lepih golova (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 16.02.21. | 23:09

Kardif upisao četvrti trijumf zaredom i stigao na prag plej-of zone

Evo konačno malo radosti za Veljka Paunovića i njegov Reding. Posle tri kola sa samo jednim osvojenim bodom i dva vezana poraza, Reding je iskoristio krizu u redovima Bristol Sitija i slavio sa 2:0 (2:0).

Reding je tako skinuo malo pritiska s leđa, pošto Bornmut sve više preti, a Kardif je nastavio pobedničku seriju koja je sada na četiri utakmice.

Igrači srpskog stručnjaka odradili su ceo posao u finišu prvog poluvremena i to u razmaku od samo tri minuta. Oba gola došla su posle direktnih grešaka odbrane domaćina. Prvo je Lukas Žoao iskoristio dubok centaršut Olisea u 42. minutu da bi komotno zatresao mrežu iako je imao protivničkog igrača na leđima. Doduše, loše postavljenog. A onda prava komedija od gola - Majkl Morison je nedugo posle Žoaa duplirao vođstvo tako što se nekako snašao u kaznenom prostoru i podigao loptu tako da je sve zbunio, a ista je završila u mreži. I eto - 2:0.

Posle gotovo mesec dana probudio se i Midlzbro. Lavovi su savladali Hadersfild rezultatom 2:1 (2:1) i stigli do prvog trijumfa posle pet kola u koji je osvojen samo jedan bod!

Poput Redingovog meča s Bristolom i ovde su svi golovi pali u prvom poluvremenu, a poslednji baš u 45. minutu. Gosti su prvi poveli preko Isaka Mbenze već u 9. minutu. Slobodan udarac sa nešto više od 20 metara i tako plasirana lopta da protivnički golman nije mogao ništa drugo nego da se pomiri sa sudbinom.

Ako je Mbenzin gol bio prava majstorija iz prekida, onda je Dankan Vatmor autor najlepšeg pogotka iz igre. Igrao se 31. minut kada je Vatmor predriblao dvojicu protivničkih igrača na desnom boku, ušao u kazneni prostor, a onda snažnim udarcem plasirao loptu na pravo mesto. Rezultat je potpuno okrenuo Ešli Flečer sa bele tačke posle opravdanog penala.

Tu ipak nije bio kraj uzbuđenju na Riversajdu. Naime, Midlzbro je poslednjih deset minuta odigrao s igračem manje pošto je nekadašnji polaznik akademije Mančester junajteda Pedi Mekner zaradio direktan crveni karton. Srećom po domaćina, sve se završilo tako da se mreže više nisu tresle...

Kardif se ozbiljno nameračio na zonu plej-ofa i u tom maniru stigao do četvrte uzastopne pobede u ligi. Posle Bristola, Roterama i Koventrija pao je – Luton. Rezultat je glasio 2:0, a Velšani su pobedu overili u razmaku od četiri minuta. Hari Vilson je u 53. minutu načeo mrežu domaćina, da bi Vil Volks samo nekoliko trenutaka kasnije duplirao vođstvo i stavio potpis na važna tri boda. Važna jer je sada šesto mesto, ujedno i poslednje za plej-of samo tri boda daleko.