Sa meča u Buenos Ajresu (©Reuters)

River bez greške, gol probudio Palmeirasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.04.24. | 04:06

Urugvajsko stradanje u Kupu Libertadores

Bori se River Plejt na dva fronta i za sada – pliva. Dok se u domaćem prvenstvu drži na trećem mestu, sa bodom zaostatka za liderom Juniorsom, u Kupu Libertadores vozi bez greške.

Posle pobede nad Nasionalom (2:0) Argentinci su na dva od dva. I lideri su grupe sa svih šest bodova. Odličnu utakmicu odigrao je River, bio je mnogo bolji tim od Urugvajaca tokom cele utakmice, pa je i pobeda došla lako, bez stresa.

Vrata ka bodovima otvorio je Ečeveri golom u 15. minutu, kojem je dosta kumovao i golman gostiju, jer je morao mnogo bolje da reaguje kod udarca sa skoro 30 metara i to po zemlji.

Potpuno je River kontrolisao sva dešavanja na terenu, a odnos šuteva na gol (22:8) jasno govori ko se pitao na „Monumentalu“. Ipak, navijači su bili na žeravici sve do poslednjeg minuta, kada je Kolidio pogodio mrežu Urugvajaca za 2:0.

Loše veče za predstavnike Urugvaja upotpunio je Liverpul Montevideo, koji je izgubio u gostima od Palmeirasa – 3:1.

Brazilcima je bila potrebna „čvrga“ u vidu primljenog gola da bi zaigrali kako znaju. Gosti su poveli preko Rosa već u 3. minutu i držali su tu prednost sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Tek tada su „zeleni“ naplatili inicijativu i preko Morena izjednačili.

Drugo poluvreme je bila igra mačke i miša, tukao je Palmeiras iz svih oružja (šutevi 21:7), postigao dva gola do 66. minuta, dok mu je još jedan poništen zbog ofsajda.

Apsolutni junak večeri bio je Rafael Veiga, koji je „namestio“ sva tri gola brazilskog tima.