Fudbaleri Selte (©Reuters)

Selta slavila posle dva meseca! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.20. | 20:53

Tim iz Viga ubedljivo savladao Granadu

Zaboravili su fudbaleri Selte taj sladak ukus pobede. Zaboravili su, ali su se večeras konačno prisetili kako to izgleda kada se slavi, pošto su na svom terenu bili vrlo raspucani i ubedljivo savladali Granadu – 3:1 (1:1).

Dva puna meseca Krstaši nisu slavili u prvenstvu i u tom nizu upisali su čak pet poraza, što ih je oteralo pravo u zonu ispadanja. Ali, konačno mogu da odahnu na Balaidosu jer se konačno vidi svetlost na kraju tunela.

Momenat da Granada gostuje u Vigu nije mogao da bude bolji. Uprkos tome što je Selta pune četiri godine čekala na trijumf protiv Granade kod kuće, tim iz Andaluzije je stigao opterećen serijom od tri utakmice bez pobede, odnosno dva uzastopna poraza. A koliko je Granada zaista opasna po Seltu videlo se u 25. minutu, kada je Kolumbijac Luis Suarez načeo mrežu i zaledio krv u žilama domaćih fudbalera.

Ipak, brzo se odmrzla pošto je Nolito nepunih 120 sekundi kasnije poravnao rezultat i podigao nivo borbene gotovosti u svom timu. Selta je u nastavku preuzeo kontrolu i napadao sve više, ali se do drugog gola čekalo sve do 81. minuta kada je Migel Baeza potpuno okrenuo rezultat i omogućio Fransisku Beltranu da se proslavi jer je samo četiri minuta potom iskoristio asistenciju Jaga Aspasa i postavio konačnih 3:1.