Spektakularan meč u Darmštatu, od 3:0 do 3:3: Češki Žigić promašio penal, namestio gol, pa pogodio za bod Gladbaha (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 17.09.23. | 19:40

Ljiljani uzeli prvi bod od povratka u nemačku elitu, ali ne mogu da budu zadovoljni

Spektakularan meč u Darmštatu na zatvaranju četvrte runde Bundeslige! Ponadali su se Ljiljani nakon sjajnog izdanja i prednosti u prvom poluvremenu od 3:0 da će doći do premijerne pobede u novoj sezoni, odnosno prve u elitnom rangu nemačkog fudbala nakon šest i po godina, međutim Borusija iz Menhengladbaha uspela je nekako da se provuče - 3:3.

Ovo je prvi bod za Darmštat od povratka u Bundesligu, dok Gladbah i dalje čeka na prvi trijumf. Četa Herarda Seoanea ima učinak od dve remija i dva poraza i zabrinjavajuće oscilacije, koje bi ove sezone mogle skupo da je koštaju.

Odlasci najboljih igrača (Hofman, Tiram, Bensebajni) nagovestili su da Borusiju čeka određeni pad, ali ovako lošim izdanjima malo se ko nadao. Ključ večerašnjeg obrta u odnosu snaga leži u ranom crvenom kartonu za domaćina, tako da se na ovaj povratak Gladbaha neće gledati kao neki naročit uspeh. Ni ekipe, ni trenera iz Švajcarske.

Darmštat je sve imao u svojim rukama i nemilosrdo gazio rivala u prvih 45 minuta. Postigao je tri gola, a mogao još najmanje dva, pošto je imo stativu i najmanje jednu ogromnu šansu na 3:0.

U nepuna dva minuta razmaka Marvin Melem i Matej Maglica tresli su mrežu Morica Nikolasa. Onda je Tim Skarke pogodio prvo stativu, pa i gol gostiju, za totalnu rapsodiju i na tribinama i na terenu.

Ništa u tim momentima nisu mogli igrači Borusije, delovali su potpuno inferiorno, baš kao i njihov strateg, kome ideja sa Alesanom Pleom kao 'desetkom' nije prošla. Kako bi se sve završilo da Darmštat nije ostao s čovekom manje već u 47. minutu pitanje je - verovatno bi Nikolas još koji put bio matiran - ali pošto je Maglica isključen sve se na terenu izokrenulo za 180 stepeni.

Seoane je tokom pauze na teren poslao visokog Čeha Tomaša Čvančaru i Florijana Nojhausa, što će se pokazati kao njegov najbolji potez danas. Čvančara koji stilom igre pomalo podseća na Nikolu Žigića, užasno je ušao u utakmicu, promašio penal što je skrivio Maglica (zbog čega je i zaradio isključenje), međutim onda je neočekivano izrastao u heroja Borusije. U 73. minutu asistirao je Nojhausu za 2:3 (prvi gol za goste postigao Sibačo), da bi 13. minuta pre kraja i sam sjajno pogodio za konačnih 3:3.

Do kraja Gladbah je pokušavao da dođe do potpunog preokreta, desetkovani Darmštat se branio i uspeo da se odbrani.