Štutgart ne može bez Girasija, Klajdinst iskopirao Kejna - pogodio sa 50 metara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.11.23. | 19:26

Treća pobeda Hajdenhajma u sezoni...

Ne može Štutgart bez Serua Girasija, svog najboljeg igrača i strelca ove sezone. Dve utakmice odigrale su Švabe otkako se snažni centarfor povredio i doživele dva poraza. Protiv Hofenhajma u prošlom kolu Deniz Undav, Girasijava zamena, istakao se golom i asistencijom, međutim Štutgart je ipak poražen sa 2:3. Večeras nekadašanji igrač Union Sen Žiloaza ni da opepeli, što je Hajdenhajmu značajno olakšalalo posao da dođe do treće pobede u sezoni - 2:0.

I ne samo to. Ruku na srce, nije goste ni hteo gol večeras. U prvom poluvremenu prečku je iz slobodnog udarca pogodio Anđelo Štiler, onda je u 57. minut Silas Vamangituka sa bele tačke tukao užasno loše - preko gola, da bi u samom finišu i rezervista Luka Rajmund iz neposredne blizine zakucao loptu u prečku.

Ta poslednja šansa bila je na 1:0 za domaćina. Nesporedno potom, i golman Nibel je krenuo u šesnaesterac rivala u jednoj od poslednjih akcija Štutgarta, nije uspeo da doprinese svojima iz navele, zatim je pogrešio Valdemar Anton, praktično doturio loptu Timu Klajdinstu, a ovaj sa pola terena pogodio za konačnih 2:0.

Iskusni golgeter maltene je iskopirao pogodak Harija Kejna protiv Darmštata pre sedam dana...