©Reuters
©Reuters

Tobi Antverpenov tragičar, Mehelen sve bliže vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.02.24. | 22:58

Šampion poražen na svom terenu (0:1), vremešni kapiten promašio jedanaesterac pri rezultatu 0:0

Taman kada je izgledalo da je šampion Belgije Antverpen došao do pravog ritma pred ulazak u plej-of, usledio je šokantan poraz za ekipu Marka van Bomela. Odlični Mehelen je došlao do velikog slavlja i dodatno se približio mestima koja vode u plej-of za šampionsku titulu - 1:0 (0:0).

Sastavu Besnika Hasija ovo je bio šesti meč bez poraza u prvenstvu, a ukupno četvrta pobeda u tom nizu, pa se sada nalaze na tri boda udaljenosti od šestoplasiranog Serkl Briža i nadaju se njegovom porazu u sutrašnjem gradskom derbiju od Klub Briža.

Heroj slavlja gostiju bio je vezista Kerim Mrabti, koji je pobedonosni pogodak postigao u 57. minutu na asistenciju Islama Slimanija. Ipak, ko zna šta bi bilo da je Tobi Aldervejreld bio precizan iz jedanaesterca u nadoknadi prvog poluvremena. Vremešni kapiten domaćih se okliznuo prilikom zaleta za udarac, pa je pao na zadnjicu, a lopta tek malo zakačila protivničku stativu.

Taj trenutak je dao ozbiljan psihološki podsticaj gostima, koji do tog trenutka nisu bili previše opasni po domaći gol, ali su u završnici meča bili bliži drugom nego Antverpen prvom golu.

Antverpenu je ovo bio šesti poraz u sezoni, zbog kojeg su ostali na četvrtom mestu sa 44 osvojena boda, što je 15 manje od vodećeg Uniona.