©AFP
©AFP

Micić i Pokuševski nemoćni pred Golden Stejtom, Tristanu minuti u porazu od fenjeraša

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.03.24. | 02:14

Skroman učinak Srba za timove sa dna istoka

Golden Stejt ove sezone igra toplo-hladno, te imajući to u vidu ne čudi što se nalazi u situaciji da strepi za mesto u plej-inu, ipak, gostovanje Šarlotu ispostavilo se kao rutinski izlet na istoku vredan nove pobede (115:97).

Uspeo je sedmostruki šampion NBA lige da ostvari treću vezanu pobedu na strani, ostavivši protivnika na dvocifrenom broju poena, kao u u duelima sa Majamijem i Orlandom. Inspirisani igrači Golden Stejta su stekli prednost u ranoj fazi duela i potom ni na trenutak nisu dozvolili Šarlotu da se vrati iz rezultatskog minusa. Iako su Hornetsi u drugoj deonici uspeli da se sa minus 13 približe na posed zaostatka, Golden Stejt je uspeo da odbije napad protivnika, a potom i da u trećem kvartalu otkloni sve dileme.

Posebno raspoložen večeras je bio Stef Kari sa 23 poena, dok je jedan manje postigao Majls Bridžs na drugoj strani. Doprinos u redovima poraženog tima imao je i srpski dvojac Vasilije Micić - Aleksej Pokušeski, međutim preskroman da bi sa saigračima režirali rezultatski neizvesnu završnicu.

Kao i pre mesec dana, kada je Šarlot odmerio snage sa istim rivalom, ali u gostima, Micić je susret završio sa 10 poena i dva skoka pored svog imena, ali je popravio prosek kada je broj asistencija u pitanju zabeleživši osam proigravanja. Oprobao je srpski reprezentativac šut za tri poena četiri puta uz jedan pogodak, a još skromniji učinak imao je Pokuševski koji je zvršio susret sa šest poena, uz takođe jednu trojku, ali iz šest pokušaja.

Gosti su večerašnjom pobedom nastavili poteru za Lejkersima i Sakramentom, ali i održali korak u trci sa Hjustonom koji je u seriji trijumfa. Dok Golden Stejt uz skor 39-34 gleda ka plej-inu, Šarlot bez takmičarskog značaja gleda ka preostalih devet utakmica.

Gledajući učinak na istoku jedini lošiji timovi u konferenciji su Vašington i Detroit, a upravo pomenuti rivali su odmerili snage u susretu koji je propao gostima (96:87). Iako je Detroit čitave tri četvrtine imao prednost (krajem drugog kvartala i maksimalnih plus 19), poslednja deonica je donela povratak Vašingtona koji je na dva puta čak i stizao do pola koša plusa. Ipak, buđenje rivala ugasili su Kaningem i Duren, jedini strelci za Detroit u poslednjoj deonici do trojke Furnijea 25 sekundi pre kraja.

Kaningem je susret završio uz epitet najefikasnijeg sa 33 poena, međutim uz čak 33 šuta iz igre. Duren je sa 20 poena i 17 skokova predstavljao glavnu podršku saigraču, dok je Kispert sa 23 poena bio najefikasniji akter u redovima poraženog tima. Ulogu skromnu u redovima Vašingtona imao je Tristan Vukčević koji je duel završio sa dva defanzivna skoka tokom dva i po minuta na parketu.

Doskorašnji košarkaš Partizana upisao je minute na četvrtoj uzastopnoj utakmici, ali je treći put duel završio bez postignutih poena. Istovremeno, Detroit je posle osam vezanih poraza najzad osetio slast pobede.