(©MN Press)

Kao što se i očekivalo: Jedinstvo jednom nogom već u polufinalu

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.03.24. | 19:07

Aktuelne šampionke lako izašle na kraj sa Omladincem u prvom četvrtfinalnom okršaju

Ništa manje se nije ni očekivalo od aktuelnih šampionki Srbije... Odbojkašice Jedinstva su lako izašle na kraj sa Omladincem u prvom četvrtfinalnom duelu i jednom nogom su već zagazile u polufinale - 3:0 (25:13, 25:16, 25:11).

Rezultat po setovima jasno oslikava odnos snaga - susret prvoplasiranog i osmoplasiranog tima nije doneo nikakvu neizvesnost... Slično se očekuje i u petak, kada je na programu druga utakmica u seriji. Tada će domaćin biti Omladinac, a duel je zakazan za 17.00 časova.

Prolaz dalje će obezbediti tim koji prvi ostvari dve pobede, a bilo bi prava senzacija da to ne bude Jedinstvo.

Cakovićeva četa je i treći put u sezoni pokazala da ima recept za ovog rivala i da je mnogo kvalitetnija. I bez Une Vajagić koja je operisala koleno, jasno je da Jedinstvo ima roster koji je favorit protiv svakog tima u ligi.

Utakmica u Staroj Pazovi je trajala sat i jedan minut. U prva dva seta se autsajder donekle držao, a u trećem je nadigran potpuno. Već pri rezultatu 15:5 za domaće bilo je jasno da publika može polako da se sprema za pokret.

Najefikasnija u pobedničkom taboru bila je Tamara Miljević sa 19 poena (napad 34-12). Branka Tica je nanizala 11, baš kao i Iva Šućurović. U poraženom timu najviše poena je skupila Anja Zubić - osam.

Preostali četvrtfinalni susreti igraju se sutra, a sastaju se TENT - Partizan, Železničar - Srem i Crvena zvezda - Ub.