""
""

Tomić bolji od Đokovića, Srbija sve nade polaže u Anu

Vreme čitanja: 1min | sre. 02.01.13. | 12:34

Na Hopman Kupu, Australija povela sa 1:0 protiv Srbije trijumfom Bernarda Tomića nad Novakom Đokovićem od 6:4, 6:4

Novak Đoković je doživeo prvi poraz u 2013. godini. Najbolji teniser sveta je poražen sa 4:6, 4:6 od Bernarda Tomića u okršaju reprezentacija Australije i Srbije. Australija je tako povela sa 1:0 protiv Srbije u meču A grupe Hopman kupa koji se igra u Pertu.

Srpski teniser nije bio ni blizu kvaliteta koji se od njega očekivao, dok je Tomić snažnim servisima i odličnim kretanjem zasluženo došao do pobede.

Koliko je Ðoković bio van forme, najbolje govori podatak da je tokom meča imao samo jednu brejk šansu - u osmom gemu prvog seta, za razliku od serije brejk prilika njegovog australijskog protivnika. Australijanac hrvatskog porekla je oba seta prelomio brejkovima u devetom gemu pri rezultatu 4:4.

Šansu da vrati Srbiju u igru za osvajanje prvog mesta u grupi i plasma u finale, ima Ana Ivanović koja igra protiv Ešli Barti. Meč se završava dublom Ðoković/Ivanović - Tomić/Barti i Srbiji su neophodne pobede u oba pomenuta meča.