Troicki konačno!

Vreme čitanja: 1min | pon. 30.04.18. | 16:00

Srbin u drugom kolu Istanbula, pobedio Tomića i prekinuo seriju od šest poraza

Istanbul je danas zaista srećan za srpske tenisere. Nakon što je Laslo Đere prekinuo niz od 10 poraza i Viktor Trioicki je zastavio svoju crnu seriju.

Drugi reket Srbije je slavio u prvom kolu turnira ATP 250 kategorije (šljaka, 426.145 evra) nakon velike borbe i preokreta protiv problematičnog Australijanca ovdašnjih korena, Bernarda Tomića rezultataom 3:6, 6:0 i 7:5.

Nekada jedan od najbojih tenisera na svetu je tako zabeležio prvi trijumf nakon šest razočaranja, a do njega je stigao veoma teško. Nakon prvog seta delovalo je da će se crna serija nastaviti, ali je naš as uspeo da se vrati i da drugi set osvoji sa nulom, a potom  i da povede sa 3:0 u poslednjem setu, da bi potom morao da se spašava na 5:4 i servis Tomića. Na svu sreću, ostao je pribran, te u drugoj rundi ide na boljeg iz susreta između Rumuna Radua Albota i Brazilca Rožerija Dutra Silve.