"Olimpik Lion protiv Ben Jedera"

Biševac tragičar, Lion ispustio pobedu nad Tuluzom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.12.13. | 23:12

Na Žerlanu 1:1

Olimpik Lion protiv Ben JederaZidine Žerlana ponovo su odolele, ali u Olimpiku ne mogu da budu zadovoljni, jer su ih gosti iz Tuluza osam minuta pre isteka regularnih 90 zakinuli za ceo plen. Tačnije, bod su im poklonili Samjuel Umtiti i Milan Biševac. Na koncu 16. kola Lige 1 – 1:1.

Bez obzira na to što se činilo da će posle debakla na gostovanju kod Pari Sen Žermena u prethodnom kolu (4:0) silno motivisani domaći tim uspeti u nameri da se uzdigne iz nokdauna. Tradicija mu je išla na ruku - Lion nije poražen na poslednjih devet mečeva na Žerlanu, stadionu na kojem Tuluz nikada u Ligi 1 nije slavio (četiri remija i 15 poraza pred večerašnji susret).

I krenulo je kako su se nadali domaći. Aleksandar Lakazet je dobio duel sa Klemenom Šantomom i sa 20 metara preciznim prizemnim udarcem doveo Olimpik u vođstvo.

Imao je Olimpik potom nekoliko solidnih prilika da dotuče grogiranog rivala, ali je Ali Amada bio siguran među stativama gostujućeg tima i saigračima iz navale omogućio da stignu do izjednačenja.

Učinio je to Amada, ali štoperski tandem Liona – Samjuel Umtiti/Milan Biševac. Igrao se, naime, 82. minut dalekometni udarac gostiju i konfuzija Umtitija i Biševca u kaznenom prostoru Olimpika. Karambol i lopta pravo na noge Martinu Brajtvajtu, koji je surovo kaznio kiks defanzivaca domaćih.

LIGA 1 - 16. KOLO:

Lion – Tuluz 1:1 (1:0)