Dao ga Rivaldov sin, ali je Dinamo ostao bez pobede u 89. minutu

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 22:11

Remi u derbiju

Rivaldinjo

Derbi 10. kola rumunskohg šampionata je završen remijem 2:2 između Univerzitatee i Dinama u Krajov. Teško je reći ko može da bude zadovoljniji. Da li favorizovana Univerzitatea koja je bila favorit ili Dinamo koji je prokockao vođstvo od 2:0 i ostao bez pobede u 89. minutu.

Počelo je sjajno za goste pošto je Rivaldinjo postigao drugi prvenstveni gol pošto mu je asistirao Salomao. Sin brazilske legende Rivalda je bio brži od čuvara i golmana domaćeg tima, i špicem je gurnuo loptu u mrežu. A potom je Univerzitatea ostala sa igračem manje pošto je isključen Zlatinski u 19. minutu.

Ipak, brojčana prednost Dinama se istopila u nadokandi prvog poluvremena kada je crveni karton dobio i njegov vezista Kostače. Na početku drugog poluvremena, Salomao je iskoristio stopostotnu šansu i doneo gostima 2:0. Izgledalo je da će biti junak utakmice, ali...

Univerzitatea se nije predavala i Baluta je u 75. minutu na asistenciju Burlakua prepolovio prednost Dinama. Asistent kod prvog gola je postao junak drugog i izjednačujućeg u 89. minutu. Burlaku je šutirao sa 20 metara, golman  Penedo je loše procenio situaciju i nije reagovao što je njegov tim koštalo dva boda.