""
""

Gatuzova Piza se dugo držala, ali je Ljajićeva bomba srušila krivi toranj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 29.11.16. | 23:29

Nova odlična partija srpskog veziste, koji je pogurao Mihajlovićev tim u produžecima - 4:0

Toranj u Pizi jeste kriv, ali se večeras u Torinu 90 minuta držao na čvrstim temeljima. Ipak, Adem Ljajić je imao bombu za njegovo rušenje. Dugo je Piza odlolevala na Olimpiku, Gatuzov tim je izborio i produžetke, iako je od 75 minuta igrao sa igračem manje zbog povrede Lazarija, ali je tamo čovek odluke bio srpski vezista, koji je postigao prvi i namestio drugi pogodak Maksiju Lopezu. Domaćin je do kraja napunio mrežu rivala do vrha 4:0 (0:0, 0:0).

Mihajlović verovatno ponovo neće biti zadovoljan, jer nije planirao previše da koristi najvažnije igrače. Kada je video da će rezervisti teškom mukom izaći na kraj sa Gatuzovim ratnicima na terenu, srpski trener je u vatru gurnuo Ljajića i Belotija, koji su potom na terenu proveli dva produžetka i tako se značajno umorili pred gostovanje Sampdoriji u Seriji A.

Lopez u napadu sa Bojeom i Martinezom nije imao rešenje za odbranu gostujućeg tima, koja je u produžetku doživela ubedljiv poraz, ali je zaslužila sve pohvale. Maksi je u završnici regularnog toka meča mogao do gola, ali je umesto mreže zatresao prečku, pa se otišlo na dodatnih pola sata, a tamo je presudio kvalitet domaćina.

U osmini finala Torino ide na noge Milanu, koji će biti domaćin u osmini finala.