"Miler i Hevedes"

KVALIFIKACIJE ZA EP 2016: Šampioni sveta krenuli pobedom, Rumuni dobili Grke u Atini (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.09.14. | 22:34

Miler nastavio golgeterski niz za Nemačku, Gibraltar izgubio prvi zvanični meč sa 7:0, Finska preokrenula protiv Farskih Ostrva

Miler i HevedesU Dortmundu je večeras kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. godine počela i reprezentacija Nemačke, a Panceri su savladali Škotsku sa 2:1 golovima Tomasa Milera.

Igrač minhenskog Bajerna je u 18. minutu postigao gol glavom posle odličnog centaršuta Rudija sa desne strane.

Škoti su izjednačili posle odlične kontre u 66. minutu, a strelac je bio Anja.

Ipak, pobedu aktuelnim svetskim šampionima je doneo Miler posle gužve u kaznenom prostoru. On je postigao više golova u internacionalnim utakmicama nego svi Škoti koji su bili u protokolu za ovaj meč. Nemačka je nastavila fantastičan niz i ovo je bio 33. meč u kvalifikacijama u kojem su izbegli poraz, pritom su samo četiri puta remizirali u ovom intervalu.

Rumunija je savladala Grčku u gostima sa 1:0 golom Marice iz penala u 10. minutu, a Rumuni su pritom igrali sa desetoricom od 53. minuta kada je strelac dobio drugi žuti karton. Meč je igran pred praznim tribinama zbog izgreda navijača Grčke u utakmici sa Hrvatskom u prethodnim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Poljska je poželela dobrodošlicu Gibraltaru u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo sa šest golova – 6:0 (0:1). Grosicki je postigao dva gola, Šukala je bio strelac petog gola svoje zemlje, Robert Levandovski je u 86. minutu kompletirao het-trik, a u 92. minutu je postigao i svoj četvrti gol.

Farska Ostrva su bila blizu senzacije pošto su na poluvremenu vodili sa 1:0 protiv Finske, ali su gosti na kraju preokrenuli rezultat i došli do sigurne pobede 3:1.

Gruzija - R. Irska 1:2 (1:1)