"Igrači Marselja"

Melje Bjelsina mašina, prvenac Pešića u Tuluzu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 23.09.14. | 22:49

Posle trijumfa nad Nicom (4:0), Evijanom (3:1), Renom (3:0), stradao je i Rems - 5:0

Igrači Marselja

Marselj deluje nezazaustavljivo! Puleni Marsela Bjelse pregazili su domaći Rems na stadionu Ogist Delon i praktično osigurali lidersku poziciju u Ligi 1 i nakon sedmog kola – 0:5 (0:2).

Već na samom startu silno ofanzivni gosti uspeli su da načnu rivala. Žinjak je u osmom minutu odlično iskoristio asistenciju Mendija i doveo Marselj u vođstvo.

Isti igrač je u 19. minutu ponovo zatresao mrežu šestostrukog prvaka Francuske i praktično rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Kako su započeli u prvom, gosti su krenuli i u drugom poluvremenu, koje je proteklo u znaku Andrea Ajua. Brzonogi reprezentativac Gane je prvo krunisao pravovremenu asistenciju Đa Đeđea u 52. minutu, da bi sedam minuta kasnije najavio potpunu katastrofu Remsa.

Tačku na još jednu fenomenalnu partiju ekipe Marsela Bjelse, stavio je Žilber Imbula u 74. minutu.

Marselju je ovo bila peta uzastopna pobeda u prvenstvu, četvrta prilično ubedljiva. Posle trijumfa nad Nicom (4:0), Evijanom (3:1), Renom (3:0), stradao je i Rems (5:0).

Prvenac u dresu Tuluza postigao je bivši napadač Jagodine Aleksandar Pešić. On je postigao prvi pogodak u ubedljivoj pobedi njegovog tima u Renu - 0:3. Svih 90. minuta na terenu u dresu Tuluza proveo je Dušan Veškovac, dok je Pavle Ninkov u igru ušao u 77. minutu.

LIGA 1 – 7. KOLO:

Rems – Marselj 0:5 (0:2)