(Star sport)
(Star sport)

Makar malo dobrih vesti za Partizan

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.26. | 17:01

Teleoptik uvećao razliku na tabeli u borbi za plasman u Mozzart Bet Prvu ligu Srbije

Veliko je pitanje da li čelnici Partizana stižu da se bave sportskim pitanjima poslednjih dana. Ratuju saopštenjima, lobiraju u susret Skupštini, jedni drugima rade iza leđa i deluje da su delom, većim ili manjim, zanemarili sportske projekte. Pred crno-belima je borba za drugu poziciju na tabeli elitnog ranga, a njihova filijala se nameračila na plasman u Mozzart Bet Prvu ligu Srbije. I na dobrom je putu da ostvari cilj proklamovan prošlog leta, jer je pobedila GSP Polet u susretu 19. kola Srpske lige „Beograd“ i tako čak uvećala prednost u odnosu na obrenovački Radnički.

Makar da se nešto pozitivno desi, a da ima veze sa Partizanom u poslednje vreme.

Izabrane vesti

Između ostalih, to je zasluga Marka Jovanovića, koji je jesenas, kad je došlo do tumbanja na dve stolice, rešio da se „spusti“ u filijalu i nasledi Nenada Stojakovića koji je prekomandovan u prvi tim Parnog valjka. Tad je Teleoptik bio drugi na tabeli, sa bodom manje od lidera, a sad je prvoplasirani i ima četiri boda više. Trenerski pečat je već vidljiv.

To je posledica dobrih, ujedno i efikasnih, partija Optičara od početka kalendarske godine. Na primer, četiri gola Prvoj iskri, po tri Torlaku i surčinskom Jedinstvu, a tokom subote čak pet na meču sa GSP Poletom, doduše, pretposlednjim timom u ovom društvu.

Strelci za domaćina u „Zemunelu“ bili su Eldin Bajramović, Matija Ninić, Ivan Martinović, Marko Šćepović i Danilo Bacanović.

Partizanova filijala počela je meč u sledećem sastavu: Stevanović – Bulatović, Topličević, Stanković, Radić - Makević, Janković - Ninić, Bacanović, Bajramović – Atanasijević. Šansu su dobili još: Polić, Martinović, Pavlović, Janačković i Šćepović.

Posle ove pobede stigle su dodatno dobre vesti za Jovanovića i njegove izabranike. Glavni konkurent, Radnički iz Obrednovca, odigrao je samo 0:0 na gostovanju Brodarcu, što mu je već treći nerešen ishod u poslednja četiri kola. Tako se došlo do toga da Teleoptik stekne lepu prednost, a sve uoči velikog derbija protiv Radničkog, zakazanog za 25. april.


tagovi

Marko JovanovićTeleoptikSrpska liga Beograd

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara