"Igrači Valensije"

Mestalja kobna za Kralja: Valensija zaustavila Realov čudesni rekord! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.01.15. | 19:02

Madriđani nisu uspei da zabeleže 23. uzastopnu pobedu u zvaničnim mečevima i dođu do prilike da ugroze rekord brazilske Koritibe (24 utakmice), pošto su poraženi na gostovanju Slepih miševa - 2:1

Igrači Valensije

Ako se po jutru dan poznaje, Kristijano Ronaldo će nastaviti golgetersku seriju, ali ovo će biti godina u kojoj bi Kralj mogao da ponovo ostane bez trona. Izabranici Karla Anćelotija doživeli su poraz u prvoj utakmici u 2015. godini, pošto ih je na gostovanju na Mestalji posle velikog preokreta savladala Valensija - 2:1 (0:1).

Madriđanima je sve krenulo onako kako su zamislili. Već u 13. minutu lopta je nakon prekida pogodila Alvara Negreda u ruku, a sudija Hesus Gil pokazao na najstrožu kaznu, koju je u pogodak pretvorio neustrašivi Kristijano Ronaldo.

Domaćin, koji tradicionalno igra dobro na svom terenu, ni ovoga puta se nije predavao. Iskoristili su izabranici Nuna Espirito Santoa svoje šanse u prvom delu drugog poluvremena i došli do velikog preokreta na ovoj utakmici. Kod prvog pogotka u 52. minutu sreća je pogledala Slepe miševe. Antonio Barahan je šutirao sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa desne strane, a lopta ka golu zakačila Pepea i završila iza leđa Ikera Kasiljasa. Ipak, tom pogotku prethodio je sjajan prodor Hosea Gaje, koji je kompletnu odbranu šampiona Evrope izbačio iz težišta, što se i te kako isplatilo njegovom timu.

Euforija na Mestalji je u narednim minutima dostizala vrhunac, a kada je u 65. minutu nakon prekida Pareha, Otamendi zakucao loptu glavom u mrežu Madriđana nastala je prava euforija.

Od tog udarca Real nije uspeo da se oporavi bukvalno do samog kraja utakmice, pa je Valensija odnela pobedu i tako zaustavila seriju Kraljevskog kluba, koji nije uspeo da zabeleži i 23. uzastopni trijumf u zvaničnim mečevima i tako dođe na korak od svetskog rekorda koji drži brazilska Koritiba (24 utakmice).