Pedro ima dinamit u levici, a Braga prva tri boda na kontu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.08.16. | 23:13

Lazar Rosić odigrao svih 90 minuta za Crvene u trijumfu nad Gimaraešom - 1:0

Pokrenuo Bragu: Pedro Santos

Posle favorita Benfike, Sportinga i Porta koji su slavili u prvom kolu i Braga je upisala startni trijumf u novoj sezoni i to na teškom gostovanju u Gimaraešu protiv Vitorije - 0:1. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Pedro Santos koji je u 16. minutu prelepo uhvatio volej levicom i fantastično matirao golmana Žezusa.

Nije Braga lako došla do pobede na ovom meču, Gimaraeš je u 83. minutu propustio najbolju priliku na meču. Brazilac Soares je bio neprecizan sa bele tačke, nakon ispravno dosuđenog jedanaesteca, ali je golman gostiju Marafona maestralno zaustavio njegov udarac i doneo važan trijumf Bragi.

Od naših Lazar Rosić je odigrao svih 90 minuta solidno za Bragu, a dobio je i žuti karton, dok je Nikola Stojiljković čitav meč presedeo na klupi i nije ulazio u igru.

Startne pobede upisali su danas i Boavista koja je sa 2:0 nadvisila Aruku, kao i Setubal koji je istim rezultatom savladao Belnenseš. U timu gostiju do 58. minuta nastupao je nekadašnji napadač OFK Beograda Komnen Andrić, ali bez zapaženijeg učinka.