""
""

Poljaci junaci Dortmunda: Blaščikovski i Levandovski srušili Nirnberg (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.01.13. | 22:41

Golovima poljskih reprezentativaca Borusija na Signal Iduna parku bez problema nadigrala slabašnog rivala – 3:0

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ponovo su u silnoj formi. Oni su pobedom nad Nirnbergom u Dortmundu (3:0) vezali treći uzastopni prvenstveni trijumf, kojim su dostigli drugoplasirani Leverkuzen.

Situacija na ovom meču rešena je u samo tri minuta i to zahvaljujući pogocima Jakuba Blaščikovskog. Popularni Kuba je mrežu Rafaela Šafera prvo pogodio iz jedanaesterca u 18. minutu, a potom i u 21. nakon asistencije Marija Gecea.

Izabranici Jirgena Klopa su nakon vodećih golova znalački držali loptu u svom posedu, onemogućivši rivalu da učini nešto više na ovom meču.

Taman kada je postalo izvesno da će rezultat 2:0 ostati i konačan na ovom meču usledio je novi pogodak. Ovoga puta u ulozi asistenta se našao Mario Rojs, dok je siguran egzekutor bio Robert Levandovski, dva minuta pre kraja meča.