""

Prljavi Hari šokirao Murinja u 94. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 23.12.17. | 22:40

Mančester Siti od večeras može da počne da slavi zahvaljujući štoperu Lestera

Kakav šok za Žozea Murinja! Koferi sa opremom i bodovi bili su već spakovani na King Pauer stadionu, ali im se u četvrtom minutu nadoknad desio - Hari Megvajer. Štoper Lestera uspeo je da pobegne čuvarima u poslednjim sekundama i na pas Olbrajtona sačuva Lisicama jedan bod posle fantastičnih 90 i kusur minuta - 2:2 (1:1).

Pogodak koji će se večeras slaviti na Etihadu i koji samo još više učvršćuje faktičko stanje na terenu, a to je da je Mančester Siti već novi šampion Engleske, pošto je 13 bodova prednosti, da se ne lažemo, previše bez obzira što do kraja sezone ima još 19 kola.

Izgledalo je da će Mančester Junajted rutinski slaviti na ovom meču, a nisu se gosti uplašili ni nakon što su im Marez i Vardi u 27. minutu prodali školsku kontru iz udžbenika i matirali Davida de Heu. Činilo se da Žoze Murinjo ipak ima svog spasioca - Huana Matu, koji je odigrao odličan meč, ali je pitanje šta bi bilo da ga Portugalac nije izvukao iz igre u 81. minutu. Možda je baš tu Posebni izgubio utakmicu...

Siti - 17! Pukla i stotka, kao Liverpul 1982! Luka pogodio za bod Palasa... (VIDEO)

Kakav lik! Hari Kejn dao sedmi het-trik u ovoj godini (VIDEO)

Sve se večeras vrtelo u igri velikana sa Old Traforda oko španskog virtuoza, koji je posle mlitavih pola sata probudio uspavani Mančester Junajted iz božićnog sna. Prvo je lukavim udarcem posle asistencije Lingarda iznenada matirao Šmajhela u 40. minutu i udahnuo život Junajtedu pred odlazak na odmor, a potom u 60. i remek-delom iz slobodnog udarca sa 17 metara doneo prednost svom timu. Prelep pogodak!

Junajted je bio mnogo bolji, a posao mu je itekako bio olakšan nakon što je u 73. minutu Amartej dobio drugi žuti karton. Mogli su gosti ubedljivije da slave, ali se Lingard, Rašford i Marsijal nisu proslavili u situacijama jedan na jedan sa Kasperom Šmajhelom, koji je dobro branio iako je možda mogao bolje da reaguje kod pobedonosnog gola za goste.

I onda, kako to obično biva u fudbalu, usledila je surova kazna. Lester je, osakaćen sa igračem manje, ipak krenuo u poslednji napad, na sve ili ništa, a dobro im je došao i prinudni izlazak Krisa Smolinga van terena da se brojčano izjednače. Mark Olbrajton je posle nekoliko pokušaja nabacio loptu na drugu stativu, a tamo se našao sjajni Hari Megvajer koji je majstorski prikucao loptu iza Davida de Hee za konačnih 2:2 i veliko slavlje Lisica.