Samoubistvo godine - Kolumbija! Pobednik večeri - Paragvaj! Čile ne sme da izgubi u Brazilu

Vreme čitanja: 3min | pet. 06.10.17. | 09:41

Kakva drama u pretposlednjem kolu kvalifikacija južnoameričke zone

Dok ceo svet bruji o Argentini i herojskom remiju Perua na Bombonjeri, ništa manje nije bilo uzbudljivo ni u ostalim kvalifikacionim mečevima južnoameričke zone.

Još veći tragičar od Argentine je Kolumbija koja je imala meč loptu na svom terenu, vodila je do 89. minutu meča sa Paragvajem, a onda je napravila fudbalsko samoubistvo i poražena je 1:2. Da su pobedili, Kolumbijci bi i teoretski obezbedili plasman na Mundijal. Ovako, gostujiu Peruu u poslednjem kolu i ispadaju ako izgube od direktnog rivala kojeg pobeda vodi u Rusiju ili makar u baraž sa Nobvim Zelandom.

KALKULACIJE: Argentina će na 2.850 metara juriti makar baraž! Mnogo zavisi i od Čilea, Kolumbije i Paragvaja!

Teško je opisati koliku glupost su Kolumbijci napravili sinoć. Od sigurnog plasmana na Mundijal sada strepe pred put u Peru, a psihološki momenat u ekipi je daleko od poželjnog pred meč odluke.

Kolumbijci su napadali Paragvaj od prvog minuta i promašivali šanse. Kako je meč odmicao, nervoza je rasla. Selektor Pekerman je poslednjih 20 minuta igrao sa trojicom klasičnih napadača. Konačno, u 78. minutu je Radamel Falkao izbegao ofsajd zamku i lop ubarcem na dodavanje Čare matirao paragvajskog golmana. Izgledalo je da je odveo Kolumbiju na Mundijal. Ali…

Crna noć u Buenos Ajresu - Argentina na aparatima! Mesijev košmar i brdo propuštenih šansi, sreća njihova pa je Kolumbija izgubila

Greška golmana Ospine je u 89. minutu omogućila Oskaru Kardozu da izjednači i da udahne život Paragvaju. U 92. minutu je Paragvaj krenuo u poslednji napada, odbrana Kolumbije je katastrofalno reagovala i Toni Sanabrija je doneo gostima veliku pobedu. I muk u Barankilji…

Paragvajci su od otpisanih stigli do šanse da plasiraju u Rusiju. Potrebno im je da u poslednjem kolu pobede Venecuelu kući i da Argentina ili Čile ne pobede u gostima.

Pored Paragvaja, pobednik večeri je Čile. Šampion Južne Amerike je na svom terenu savladao Ekvador sa 2:1 i preskočio Argentinu, Peru i Kolumbiju na tabeli. Sada su treći, ali problem je što u poslednjem kolu gostuju lideru Brazilu. Bod ih sigurno vodi u baraž, sa pobedom su sigurni učesnici Mundijala. Ali dosta toga će zavisiti i od ostalih mečeva.

Čile je poveo golom Edua Vargasa posle prodora i asistencije “Mađioničara” Valdivije. Međutim, Ekvador je zaledio Santjago izjednačenjem u 84. minut.  Šok na Monumentalu je kratko trajao jer je Aleksis Sančez samo dva minuta kasnije bio na pravom mestu da otpadak posle šuta Gutijereza spakuje u mrežu za veliku pobedu Čileanaca.

Urugvaj je izborio bod i remi bez golova u Venecueli. Teoretski nije obezbedio plasman na Mundijal, ali suštinski jeste jer u poslednjem kolu treba da se dese prava fudbalska čuda pa da Urugvaj završi u baražu.

Bez golova je zavešeno i u Boliviji gde je gostovao bezbrižni Brazil i borio se za dah na velikoj nadmorskoj visini. Iako su igrali u punom sastavu sa Nejmarom, Žezusom, Kutinjom i ostalima, Brazilci nisu mogli da slome otpor žilavog domaćina. A plus im se u prvom poluvremenu povredio Tijago Silva

KVALIFIKACIJE ZA SP - JUŽNA AMERIKA (17. kolo)