""
""

Siti rasturio Real, Gvardiola lansirao nove ideje: Stons je vezni, desni bek je levi bek, dvojica napadača (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.07.17. | 08:31

Debakl prvaka Evrope u okršaju sa Građanima

Mančester Siti je potpuno rasturio Real Madrid u meču Internacionalnog kupa šampiona, turnira koji najbolji evropski klubovi igraju na turneji po Južnoj Americi. Gvardiolin tim je sa 4:1 uzeo meru prvaku Evrope koji posle dva meča nema nijednu pobedu na pomenutom takmičenju.

Građanima je ovo bila prva pobeda pošto su na startu poraženi od gradskog rivala Junajteda. Ni Siti, ni Real nisu igrali u najjačim sastavima, ali su treneri izveli najbolje koje su imali na raspolaganju. Kod Građana nije bilo novog pojačanja Mendija, dok za Real nisu igrali Ronaldo, Ramos i Kros.

Gvardiola je iskoristio priliku da eksperimentiše i pogodio je. Debitovali su Voker i Danilo na bekovskim pozicijama,a s tim što je Brazilac irgao na levoj strani protiv dojučerašnjeg kluba. Najskuplji štoper svih vremena Džon Stons je u jednom delu meča prekomandovan u vezni red, šansu od prvog minuta je dobila mlada nada Foden, a Gvardiola je mimo dosadašnjeg običaja igrao sa dvojicom klasičnih napadača - Aguerom i Žezusom.

Mančester Siti - Real Madrid 4:1 (0:0)
/Otamendi 52, Sterling 59, Stons 67, Dijaz 81 - Oskar 88/

Mančester Siti: Ederson (od 79. Grimšou) - Voker (od 69. Duani), Danilo (od 79. Sane), Kompani (od 46. Mangala), Otamendi (od 79. Adarabajodžo) - Stons, Ture (od 79. Roberts), De Brujne (od 69. Dijaz), Foden (od 46. Nasri) - Aguero (od 46. Sterling), Gabrijel Žezus (od 69. Zinčenko).

Real Madrid: Navas (od 46. Kasilja) - Karvahal (od 62. Valjeho), Načo (od 62. Tehero), Varan (od 62. Ašraf), Marselo (od 62. Teo Ernandez) - Kazemiro (od 62. Markos Ljorente), Kovačić (od 62. Oskar), Modrić (od 62. Sebaljos) - Isko (od 62. Asensio), Bejl (od 62. Vaskez), Benzema (od 62. Majoral).

Pošto su golmani imali dobre role u prvom poluvremenu, taj deo igre je završen bez golova. Ipak, kada su treneri u drugom poluvremenu promešali karte, usledila je kanonada Građana i bušenje Realove mreže. Otamendi je otpadak pretvorio  gol, Sterling bio hirurški precizan šutem iskosa, a Stons se odlično snašao na povratnu loptu za 3:0 u intervalu od 15 minuta. Potom je lepo gol dao mladi Dijaz, da bi obraz Reala donekle odbranio evrogol madaog Oskara.

Džon StounsEngleskaMančester SitiPep GvardiolaPremijer ligaPrimeraReal MadridŠpanija