""

Šta će im Mbape? Monako vratio Marselj na fabrička podešavanja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.08.17. | 22:54

Kneževi nemilosrdni u derbiju - 6:1

Kilijan Mbape je prošlost Monaka, to je sve jasnije, ali Kneževi definitivno ne moraju da brinu za budućnost! Ekipa Leonara Žardima pregazila je Olimpik iz Marselja sa 6:1 u poslednjem meču u utakmici četvrtog kola Lige 1.

To što igra Monako ove sezone slobodno može da se nazove fudbalskom poezijom. A najbolje od svega za navijače tog tima, mnogo je „dobrih pesnika“ u ovoj priči.

Jednostavno, Kneževi ne posustaju i melju sve redom. Jasno je da ih čeka borba prsa u prsa sa Pari Sen Žermenom za titulu u Francuskoj ove sezone.

Marselj je u poslednje vreme redovna mušterija Monaka, kojem je ovo bio četvrti uzastopni trijumf. A svakako je jedan od najubedljivij u istoriji međusobnih duela i dobro će ga upamtiti navijači Marselja.

Ponovo je u centru pažnje večeras bio kolumbijski tigar Radamel Falkao koji je postigao dva gola. Prvi je došao u 20. minutu iz penala, a drugi 14 minuta kasnije posle asistencije Adame Dijakabija. Ovaj novi biser Monaka se i sam upisao u strelce u završnici prvog poluvremena. Inače, mrežu večeras tužnog Marselja načeo je Kamil Glik već u drugom minutu.

U završnici utakmice pogotke za Monako dali su Đibril Sidibe i Fabinjo, takođe iz penala. Strelac jedinog gola za Marselj bio je Remi Kabela.

Inače, Kilijan Mbape ovaj put bio u protokolu ekipe Monaka, ali je ceo meč presedeo na klupi za rezervne igrače.

FRANCUSKA 1 - 4. KOLO

Pari Sen Žermen - Sent Etjen 3:0 (1:0)