Ibrahim Tanko (©Starsport)

Afrička veza zaljuljala Javor na otvaranju sezone

Vreme čitanja: 1min | pet. 06.08.21. | 22:04

Loznica poražena u Ivanjici

Žele u Ivanjici što pre da se vrate među najbolje srpske klubove, ali i u Loznici imaju ambiciju da ove sezone izbore promociju u najviši rang domaćeg fudbala. U međusobnom duelu, Javor je pokazao da je bolje odradio pripreme za početak sezone 2:0 (0:0).

Derbi prvog kola i premijerna utakmica Prve lige Srbije za sezonu 2021/22, završena je pobedom domaćina koju su režirali afrički fudbaleri Ibrahim Tanko i Obiora Odita.

Oba gola postignuta su u dugom poluvremenu, a prvo je Odita asistirao Tanku u 55. minutu, da bi potom u 82. nekadašnji omladinac Crvene zvezde uzvratio bivšem igraču Partizana.

Imala je i Loznica svoje prilike, mogla čak i da povede, ali izabranici Dragana Mićića nisu uspeli da pronađu rupu u odbrani Ivanjičana, pa će do prvih bodova u sezoni pokušati da dođu idućeg vikenda, protiv Inđije kod kuće. Javor u narednom kolu igra protiv Rada na Banjici. Biće to duel ekipa koje su se prošle sezone preselile u niži rang.