Komentari na vest

Almeriji sve bliža Primera, a Sadiku titula najboljeg strelca: Gol i asistencija Nigerijca (VIDEO)

D

Džoo

pre preko 4 godine

Jebo vas više Sadik da vas jebo, jel ste normalni
?

?

pre preko 4 godine

Jel ga sad uzima Real ako ne dovedu Mbapea
0

0211

pre preko 4 godine

Op, evo jos milion za Partizan
K

KAKVA

pre preko 4 godine

faca
m

metalika moj dobar drugar

pre preko 4 godine

ljudi al ozbiljno kakava je ta spanska liga kad ova motka za ves igra uspesno i jedan je od vodecih strelaca ? Pa on u Srbiji nije bio prvi strealc . Kolko nas je puta uneredio svojom sebicnoscu . Rikardo je za njega igracina
G

Gost12345

pre preko 4 godine

@metalika - poceo sam u poslednje vreme cesce da gledam Segundu, a i sinoc sam uhvatio ovu utakmicu na TV. Ima vise razloga. Prvo, igra sa mnoooogo vise samopouzdanja nego kad je bio u Partizanu, mnogo je manje sebican nego tada, mada i sad ume da ocarini loptu. A i realno, bolji je igrac nego kad je bio u Partizanu. Onda, liga je defanzivno slaba. Odbrambeni igraci su ili spori ili takticki upitni, cak i ako imas neke koji su dobri, obicno u timovima imas jednog dobrog stopera i ostali su prosek ili krs. I ili su to klinci oko 20 godina ili matorci sa 30+. Pa samo pogledaj treci gol Almerije. Sadik igra dupli pas po levoj strani, i dodaje loptu a 3-4 igraca cini mi se idu na ovog kom je on dodao loptu, niko na njega iako on ocigledno produzava kretnju. On dobija povratnu, sam je, centrira i pada gol. Koja dobra odbrana to radi? A Sadik je pritom brzi i okretniji od 90% njih, i prvo na tu svoju fiziku pravi razliku. Drugo, on je bio u Romi, igrao sa Partizanom Evropu, igrao nasu ligu, ima iskustvo igranja fudbala na mnogo visem nivou nego sto je Segunda. I koristi to iskustvo, jer lakse cita igru, agresivniji je i ima brze reakcije. A imas i stvar taktike. Mnoge ekipe igraju sa 4 pozadi, ali kad krenu u napad, jedan od bekova, najcesce levi, ide napred. I to ide baaaas napred. Onda pozadi ostaju dva stopera i defanzivni bek koji su razvuceni, i ima mnogo prostora. A Almerija igra na kontre, Sadik je kao sto rekoh dosta brzi od njih, dovoljno je tehnicki potkovan, i trpa. Kad skupis sve ovo, dosao je u ligu u kojoj je on tata, i u ekipu ciji se stil igre poklapa sa njegovim, i to je glavni razlog. Ako izbore promociju, on ovo nece moci da ponovi u Primeri jer su odbrane tamo mnogo bolje. Ocigledno je igrac za bolju ligu od Segunde, a nije igrac za lige petice. Svajcarska, Belgija i Holandija su kao stvorene za njega.