Radost ekipe Bešiktaša (©Reuters)

Bešiktaš ne posustaje, Ljajić plesao po terenu u Ankari (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.02.21. | 15:59

Lako protiv Genčlerbirligija – 3:0

Posle 24. kola prvenstva Turske trijumvrat na vrhu i dalje ima isti broj bodova. Na pobede Galatasaraja i Fenerbahčea za vikend odgovorio je Bešiktaš, koji je u Ankari bio bolji od Genčlerbirligija – 3:0.

Trka u troje se nastavlja, rame uz rame, mada nikako ne bi trebalo otpisati Trabzon, koji ima šest bodova manje, ali je u fantastičnoj seriji, jer u 2021. godini ima samo jedan remi i devet pobeda!

Bešiktaš je danas slavio sa tri gola razlike, a mogao je i mnogo ubedljivije, pošto su crno-beli bili daleko bolji tim od Genčlera. Gosti iz Istanbula su imali sreću da rano povedu, već u 4. minutu golom Gezala, koji je njegov prvenac u Bešiktašu, a posle toga su se siti ispromašivali sve do poslednjih pet minuta utakmice.

Upravo je Gezal taj koji je promašio posle gola četiri velike prilike, a dve mu je u drugom poluvremenu namestio Adem Ljajić, koji je po ocenama turskih medija odigrao izvanredan meč u Ankari, bio možda i najbolji akter na terenu. Srpski reprezentativac je 15 minuta pre kraja napravio veliku šansu i Larinu, čiji je udarac odbranio golman domaćin Nordfelt. Ljajić je desetak minuta pre kraja izašao iz igre.

Čudni dan za Rašida Gezala završio se tako što se u 61. minutu povredio i morao da izađe iz igre.

Dva naredna gola dela su povratnika u redove Bešiktaša Čenka Tosuna u 89. i 94. minutu, mada neke drame za crno-bele nije bilo pre toga, trijumf im nije bio ugrožen, jedinu dobru priliku domaćin je imao sredinom prvog poluvremena.

Fudbaler Crvene zvezde na pozajmici u Genčlerbirligiju Srđan Spiridonović ušao je u igru s klupe u 73. minutu. Desetak minuta pre toga, kako je sneg pojačavao u Ankari, meč je nastavljen narandžastom loptom...

TURSKA 1 – 24. KOLO

Rize - Erzurum 0:2 (0:0)