(©Reuters)

Boginja se ne predaje, Liga šampiona i dalje realan domet: Hejlund podgrejao snove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.03.23. | 22:57

Atalanta trijumfovala prvi put od sredine februara...

Na tri utakmice zaredom Atalanta nije postigla gol, nije znala gde bije punih mesec dana. I protiv Empolija je bila bačena na konopce, ali završni udarac gostiju je izostao. Živa je četa Đan Pjera Gasperinija, nije se totalno ugasila i ima pravo da mašta o Ligi šampiona.

I dalje je grupna faza elitnog takmičenja realan domet, iako Boginja dugo nije mogla da se sastavi.  Tu je, šunja se, nije otpisana! Međutim, neće biti lako, jer trenutno iz nje iskusni italijanski stručnjak cedi suvu drenovinu – 2:1 (0:1).

Ni gol za 270 minuta fudbala, pa dva komada Empoliju za poluvreme. Atalanta nije rekla poslednju reč, prerano bi bilo sada je otpisati. Ali, moraće još neko osim Rasmusa Hejlunda da povuče. Kuburio je na startu sezone danski gorostas, mučio se da zatrese mrežu i opravda uložena sredstva. Sve se promenilo ulaskom u novu godinu.

Rasmus Hejlund jedina je Atalantina konstanta. Od početka januara postigao je šest golova, večerašnji je bio vredan pobede, prve od gostovanja Laciju sredinom februara. Mario Pašalić nije uspeo da ćušne loptu u mrežu, nije se snašao u protivničkom kaznenom prostoru, ali Danac – jeste. Na pravom mestu, u pravo vreme. Gol pogledajte OVDE.

I kod pobedničkog gola, kao i kod prvog Atalantinog akcija je krenula sa levog boka... Mateo Ruđeri je tada uputio oštar centaršut, a Martin de Ron se vinuo u vazduh i zakucao loptu u mrežu. Gol pogledajte OVDE. Od tog trena sve se promenilo, uvukao se nemir u Empoli, a Đan Pjero Gasperini namirisao je ko bi mogao da mu donese trijumf.

Pružio je šansu Ademoli Lukmanu, Žeremiju Bogi i Rasmusu Hejlundu i sa Dancem napravio pun pogodak.

Pao je gol Tajrona Ebuhija u drugi plan, Empoli ni na osmoj uzastopnoj utakmici u Seriji A nije slavio. Još od gostovanja Interu. I ne promeni li se nešto, uskoro bi voda mogla da mu dođe do grla. Sve je bliži i bliži opasnoj zoni.