
Buongiorno Italia: Dejan Stanković tvrdi – Vlahović je pomerio ravnotežu u Seriji A, Lazetić nek uči od Ibre
Vreme čitanja: 5min | uto. 01.02.22. | 14:34
Zakuvava se i atmosfera pred Derbi dela Medonina u subotu od 18 sati
(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)
Raste temperatura pred milanski derbi u subotu veče u 18 časova. Neubičajena satnica jedne od najvažnijih utakmica u Seriji A je posledica sve oštrijeg rata između lokalnih operatera koji imaju pravo prenosa utakmica najjače italijanske lige.
Izabrane vesti
U Milanu su veoma ponosni što se u pet najjačih liga u Evropi samo u prestonici Lombardije vodi gradski duel za titulu nacionalnog prvaka. Ono što nemaju u Londonu, Mančesteru, Madridu imaju u Milanu, dvoboj za šampionski naslov.
Svih 40.000 ulaznica je prodato u roku od nekoliko desetina minuta. U Interu mogu samo da žale što su izgubili priliku da zarade blizu šest miliona evra budući da je kapacitet stadiona prepolovljen zbog preventivnih mera protiv Kovida-19. Nerazuri će morati da se zadovolje sa tri miliona evra prihoda što i nije tako loše ako se ima u vidu da je u prethodna dva kluba kapacitet na stadionima bio limitiran na pet hiljada posetilaca.
U išekivanju Lautara Martineza i Aleksisa Sančeza, vraćaju se u četvrtak sa mečeva u Južnoj Americi, Simone Inzagi će danas moći ponovo da zagrli Kaiseda sa kojim je proveo nekoliko godina u Laciju. Kaisedo će biti na klupi protiv Milana spreman i željan da ponovi sezonu od pre dve godine kada je bio Inzagijev džoker u Laciju i strelac serije golova u sudijskoj nadoknadi vremena.
Gazeta delo Sport je intervjuisala Dejana Stankovića, junaka brojnih milanskih derbija, na kojima je, između ostalog, postigao i četiri gola Rosonerima. Deki je rekao da između Hakana Čalhanoglua i Barele sebe više vidi u Nikolou, u njegovom bespoštednom i beskompromisnom stilu igre i da je velika štete što neće moći da igra protiv Liverpula u Ligi šampiona.
Stanković je pohvalio i svog bivšeg saigrača Simonea Inzagija ističući da je njegov najveći kvalitet što u teškim momentima uspeva da ulije poverenje i samopouzdanje svojim igračima. Deki je istakao i da je Inzagi dao slobodu igračima u igri što je proizvelo lepršavost i efikasnost.
Srpski stručnjak je zapazio da je Bastoni prava novina u igri Inzagijevog Intera, odnosno da njegova neobična uloga na terenu daje kvalitet i nepredvidivost igri Nerazura. Stanković je prokomentarisao i prelazak Vlahovića u Juventus izražavajući nadu da će Inter još dugo dominirati italijanskim fudbalom ali da se boji da prelazak Vlahovića u Juve menja odnos snaga u Seriji A.
Na kraju je Deki rekao i par reči o Marku Lazetiću: “Savetovao sam ga da bude sa nogama čvrsto na zemlji. Siguran sam da će biti tako jer je on dobar i skroman momak. Ima veliki potencijal. Milan je dobro izabrao ali će morati da ima strpljenja. Poručio bih još Marku da gleda i uči od Ibrahimovića: ima šta da se nauči i od lavova”.
U Milanelu su zabrinuti zbog Zlatana Ibrahimovića. Posle optimističkih signala da bi Ibra mogao da bude na raspolaganju za meč u subotu, došlo je do zaokreta jer tetiva još uvek zadaje probleme Milanovom asu i njegov nastup je pod velikim znakom pitanja.
Inače, Ibri bi bio ovo deseti derbi u dresu Rosonera a na prethodnih devet je postigao čak osam golova što objašnjava želju Stefana Piolija da do poslednjeg momenta drži u opticaju mogućnost da Zlatan zaigra.
Danas bi trebalo da se priključi treninzima u Milanelu Frank Kesi. Reprezentativac Obale Slonovače je juče trebalo da bude na prozivci, ali kao što se fudbalerima često događa, izgubio je avion i vezu za Milano pa je stigao sa danom zakašnjenja.
OSIMEN, ANGISA I KULIBALI SU POJAČANJA NAPOLIJA
U Kastel Volturnu se spremaju za pakleni kalendar u februaru koji predviđa okršaje sa Interom i Lacijom u Seriji A i dupli sudar sa Barselonom i Ligi Evrope. U poslednja četiri kola Napoli je stigao Milan na tabeli i približio se Interu na četiri odnosno sedam bodova, tako da je opet u trci za skudeto.
Dobra vest za Spaletija je što će prvi put posle više od dva meseca imati gotovo sve najbolje igrače na raspolaganju, uključujući i afričku kičmu tima Kulibali-Angisa-Osimen. Pomenuta trojka je poslednji put nastupila zajedno protiv Intera prošlog novembra i meč na “Maradoni” 12. februara ima osim rezultatskog i simbolično značenje.
Osim afričke trojke, u centru pažnje je Fabijan Ruiz. Aurelio De Laurentis je odbio 40.000.000 evra za Španca koje je ponudio Njukasl. Predsednik Napolija je lako odbio ponudu kluba saudijskog prestolonaslednika Muhameda bin Salmana jer zna da će sledećeg leta moći da napravi licitaciju za Ruiz budući da su za njega zainteresovani Real Madrid, Barselona, Mančester Junajted, Mančester Siti i Arsenal, tako da nije teško zamisliti da dobije željenu cifru od 60.000.000 evra.
U međuvremenu se od Fabijana Ruiza očekuje da diriguje veznim redom Napolija ka povratku u Ligu šampiona, a od sledećeg leta bi na njegovom mestu u Kastel Volturnu mogao da bude naš Ivan Ilić. Između Napolija i Verone je već uspostavljen preferencijalni kanal, dva kluba dobro sarađuju i postoje ozbiljne šanse da Ivan obuče dres Azura.
Inače Napuljem kruže i priče da bi Džef Bezos mogao da kupi Napoli. Reč je samo o glasinama budući da iz ozbiljnih izvora stižu uveravanja da Amazon neće ići dalje od sponzorisanja Napolija.
PELEGRINI SPREMAN ZA ĐENOVU
Žozea Murinja su dočekala dva prijatna iznenađenja po povratku na posao u Trigoriji. U kancelariji ga je zatekla srebrna lopta Lige šampiona, poklon od UEFA za njegov nedavni rođendan a na terenu ga je sačekao kapitan Lorenco Pelegrini, zdrav i spreman za nastavak sezone.
Pelegrini je odsustvovao gotovo mesec dana s terena zbog povrede i trebalo bi već protiv Đenove da bude u startnoj postavi, mada nije isključeno da iz predostrožnosti Žoze Murinjo podeli minutažu sa Kristanteom.
Prema informacijama iz Trigorije, u veznom redu su sigurni novo pojačanje iz Portoa Oliveira, koji se predstavio sa dva gola na prva dva meča sa grbom Vučice na prsima, i Mhitarjan. U napadu su potvrđeni Zaniolo i Abraham koji se sve bolje razumeju i pronalaze u špicu napada Đalorosih.
Piše: Željko PANTELIĆ







.jpg.webp)

