Crnogorci tukli Grke, prva pobeda pod Goricom posle godinu dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 28.03.22. | 22:02

Odlučio pogodak Osmajića...

Na godišnjicu od poslednje pobede pod Goricom Crna Gora je uspela da prekine niz loših rezultata i nakon pet mečeva bez trijumfa slavi protiv Grčke - 1:0. Pred oko 4.000 ljudi Sokolovi su nadigrali Helene, nisu im dozvolili niti jedan šut u okvir gola, a susret je rešio Milutin Osmajić pogotkom u 59. minutu.

Kada je na poluvremenu igru morao da napusti Stevan Jovetić - najverovatnije zbog povrede - činilo se da domaćin ostaje značajno hendikepiran, međutim njegova zamena, mladi Novica Eraković pokazao se kao odlično rešenje.

Eraković je bio ključna figura kod gola, pošto je bio dobar u skoku, a onda poslao idealan pas za Osmajića iz kojeg će proizići taj jedini pogodak.

Treba pomenuti da je večeras debi u seniorskoj slekciji upisao Nikola Krsović, doskorašnji napadač Crvene zvezde.

Grci su se mučili tokom čitavog susreta. Nisu mogli da stvore pravu šansu. Najbliži golu bili su u drugog minutu sudijske nadoknade kada je Pelkas gađao iskosa i za malo bio neprecizan.

Ovo je odlična uvertira za Crnogorce koji u junu startuju u Ligi nacija. Prvi rival biće im Severna Irska u Belfastu.