Frank Arnesen (© AFP)
Frank Arnesen (© AFP)

Fajenord pred Partizan potpisuje još jedan ugovor

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.03.22. | 12:54

U Roterdamu imaju najboljeg igrača holandske lige drugi put zaredom

U danu kad su žrebani parovi osmine finala Lige konferencije uprava Fajenorda rešila je status trenera na duže staze, pošto je sa Arenom Slotom potpisala novi ugovor. A uoči gostovanja Partizanu naredne sedmice trebalo bi da ozvaniči nastavak saradnje sa sportskim direktorom, Frankom Arnesenom.

Danac je 1. januara 2020. angažovan u odeljku zaduženom za kreiranje igračkog kadra, u Roterdamu su zadovoljni kako je obavio posao za dve godine i kusur, klub sa De Kajpa napredovao je do te mere da je prvi put posle šest godina prošao u eliminacionu fazu UEFA takmčenja, dok u Erediviziji zaostaje „samo“ šest bodova za Ajaksom i igraće derbi sa prvakom države odmah posle revanša sa crno-belima.

Izabrane vesti

Holandski mediji navode da je dogovor sa Arnesenom na pomolu i da se očekuje da uoči dolaska ekipe u Beograd, na susret sa liderom Superlige, bude formalizovan. Pogotovo što ne postoje prepreke ni oko dužine trajanja, ni oko uslova. Samo se čeka „beli dim“.

Liga konferencije, četvrtak, 18.45: (3,10) Partizan (3,30) Fejenord (2,50)

Arnesen je pre Fajenorda radio u PSV-u, Totenhemu, Čelsiju, Metalistu iz Harkova, PAOK-u i Anderlehtu. Pominjalo se da bi mogao da pređe u Ajaks, posle iznenadnog odlaska Marka Overmarsa zbog seks skandala, mada su od te namere u Amsterdamu odustali.

Čekajući produžetak ugovora sa Arnesenom (oročen do leta), navijače Fajenorda raduje činenica da je turski reprezentativac Orkun Kokču drugi put uzastopno proglašen za igrača meseca u Erediviziji. Kreativni vezista je tokom februara postigao tri gola i upisao dve asistencije, što mu je bilo dovoljno da pobedi Ajaksovog napadača Sebastijana Alea i Fortuninog golmana Janika van Oša.



tagovi

Frenk ArnesenFrank ArnesenFajenordLiga konferencije

Sledeća vest