(©Reuters)
(©Reuters)

Italijani imaju čudan plan: Serija A se seli u SAD za vreme SP u Kataru

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.02.22. | 20:05

Ide svih 20 timova i igraće međusobno nezvanični Kup

Ideja koja na prvu loptu zvuči sumanuto, ali u suštini ima nešto zanimljivo u sebi.

Čelnici Serije A došli su na zanimljivu ideju: da presele kompletnu ligu, svih 20 klubova, na teritoriju SAD za vreme Svetskog prvenstva u Kataru! Bez obzira da li će reprezentacija Italije igrati na Mundijalu ili ne.

Izabrane vesti

U čemu je kvaka? Procena vodećih ljudi Serije A je da će na Svetskom prvenstvu igrati 80-85 fudbalera koji nastupaju za italijanske klubove. A da će s druge strane oko 570 igrača biti besposleno dva meseca, koliko će trajati pripreme, sam šampionat i period rehabilitacije učesnika posle toga.

Šta raditi sa tolikim brojem nezaposlenih fudbalera? E, pa ideja je da se svi oni otisnu u SAD, iz razloga što Italija želi da na prostoru Severne Amerike razvije svoj fudbalski brend, a nedavno je otvorila i kancelariju tamo sa tim ciljem. Zamisao je da svih 20 timova bude na istom mestu, po ugledu na NBA mehur, da treniraju u istom kompleksu, na njemu i igraju utakmice. Ovih 20 timova bi bilo podeljeno po grupama, igrali bi po sistemu kao Svetsko prvenstvo: prvo grupna faza, pa četvrtfinale i sve do kraja.

Takođe, utakmice bi se igrale u terminima tako da se ne sudaraju sa mečevima u Kataru, te ne bi ovaj potez nikom štetio, a doneo bi benefit italijanskom fudbalu. Barem tako oni misle...


tagovi

ItalijaSerija A

Sledeća vest