(©AFP)

Keln ispratio Šalke u Cvajtu, pa ga na isti način dočekao na povratku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.08.22. | 19:26

Jarčevi lako protiv tima iz Gelzenkirhena – 3:1

Poslednje kolo sezone 2020/21, Šalke je već ispao iz lige, ali je gostovao Kelnu, kojem je bila potrebna pobeda za baraž. I pobedio je 1:0, kasnije izborio opstanak. To je bio timu iz Gelzenkirhena poslednji meč u Bundesligi.

Posle samo jedne sezone provedene u Cvajti Rudari su izborili opstanak. I na premijeri eto ih u – Kelnu! Na istom mestu odakle su ispraćeni u niži rang.

Ulog je ovog puta bio drugačiji, situacija ni blizu ondašnje, ali ishod isti. Keln je ponovo pobedio Šalke – 3:1. I time je nastavio svoju sjajnu seriju protiv plavih, jer mu je ovo deveti uzastopni meč bez poraza.

Probao je Šalke na premijeri da pokaže zube, hrabro je krenuo, napao rivala od starta, čak postigao i gol, ali radost Salazara je pokvarila informacija iz VAR sobe da je Jošida u toj akciji bio u ofsajdu.

To kao da je ugasilo Rudare, jer od tog momenta Keln preuzima konce igre i postaje bolji tim. Prvo je štoper Čabo promašio veliku šansu u 17. minutu, nekoliko minuta kasnije i Dic je propustio kolosalnu priliku. Treća sreća je bila udarac štopera Kilijana na startu drugog poluvremena, za vođstvo od 1:0.

Ipak, možda ključni momenat se dogodio u 35. minutu kada je zbog grube igre Dreksler dobio crveni karton, pa je tim Šalkea ostao sa igračem manje u polju.

To je bila prevelika prednost za Keln, Kajnc je u 65. minutu povisio na 2:0 i činilo se da je to – to. Ali, Šalke se i dalje trudio, nije klonuo duhom i to mu je donelo nagradu: Bulter je u 76. minutu prepolovio zaostatak, međutim, kratko je to trajalo, nepunih 300 sekundi kasnije Ljubičić je ponovo doneo Jarčevima dva gola prednosti i tu je duh otpora gostujućeg tima slomljen.