Malen iz Dortmunda (©Reuters)

Lud, luđi – Dortmund! Vodiš 2:1 i izgubiš kod kuće od tima koji nema pobedu u ovoj godini

Vreme čitanja: 3min | ned. 25.02.24. | 19:30

Hofenhajm iskoristio pet minuta pomračenja u igri crno-žutih – 3:2

Malo je u ligama „petice“ čudnijih klubova od Dortmunda. Da, klubova, zato što se timovi, igrači, treneri menjaju, a neko ludilo koje postoji oko žuto-crnih traje. Jer, toliko preokreta, takvih goleada, takvih čudnih rezultata malo gde ima kao što ih beleže nekadašnji „milioneri“.

Večeras još jedna takva utakmica. Uspeo je Dortmund da izgubi kod kuće od Hofenhajma, iako je vodio 2:1. Izgubio je od tima koji u 2024. godini nije imao do večeras nijednu pobedu! Ali, petominutno pomračenje u igri crno-žutih preskupo ih je koštalo – 2:3.

Blesavo je što je reprezentacija Srbije protiv Kameruna u Kataru vodila 3:1 pa primila dva gola – iz kontre. Blesavo je i što je Dortmund večeras vodio 2:1 i potpuno kontrolisao utakmicu, ali je njegova „ahilova peta“ što ne ume da igra u rikverc. Nego samo i uvek napred. I onda ga neko sačeka na kontru, kao što je to upalilo Hofenhajmu. Bajer se proslavio sa dva efektna gola, kojima je preokrenuo meč i doneo svojoj ekipi prekid crne serije.

Uzalud je bila statistika na strani Dortmunda: kaže 19:7 u šutevima na gol, 66 odsto posed lopte. Pred kraj je bilo i protesta, tražio se penal zbog igranja rukom, ali je sudija posle VAR konsultacija presudio da toga nije bilo. Kao da su puleni Edina Terzića naljutili fudbalske bogove, pa su im potpuno okrenuli leđa otkako je krenula igra u drugom poluvremenu.

Jer, u prvom je i Dortmund napravio preokret. Hofenhajm je poveo samo što je meč krenuo, Bebu je u 2. minutu presekao loptu kojom su se poigravali defanzivci domaćeg tima i pogodio za 1:0. Ali, večito ofanzivno crno-žuti su iz dva prekida okrenuli situaciju. Jednom je Malen natrčao na loptu na petercu, drugi put Šloterbek ramenom na prvoj stativi pogodio za 2:1.

Drugi timovi bi malo stali na loptu, usporili, kontrolisali. No, Dortmund nije taj. Uvek pun gas. I to ga je večeras koštalo. Izgubio je loptu ispred šesnaesterca Hofenhajma i u dva poteza stigao ga je mat. A, samo koji minut posle toga pocepala se još jednom odbrana i to je bilo to. Potpuna ofanziva nije vredela. „Milioneri“ pijani, tri boda su prosuli...