Malaga u krizi, ponovo samo bod

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.03.19. | 23:08

Numansija čak bila bliže trijumfu...

Malaga je u gadnom trenutku zapala u krizu iz koje ne može da pronađe izlaz. Ekipa Huana Munjiza polako gubi korak za vodećim dvojcem u španskopj Segundi, a to znači da je direktan plasman u Primeru sve dalje. Samo jedna pobeda u poslednjih osam utakmica preslab je učinak za tim koji pretenduje na najviši plasman. Večeras samo bod na gostovanju prosečnom timu Numansije - 1:1.

Malaga ne samo da nije uspela da slavi, nego je mnogo bliže bila porazu. Momci iz Sorije imali su prednost, kontrolu utakmice, više udaraca ka golu, bolje i brže akcije...

Pape Diamanka 10. golom u sezoni doneo je vođstvo domaćinu u 40. minutu, čime je materijalizovao bolju igru svog tima. Delovali su gosti sa Rosalede totalno razbijeno u tim trenucima, ali su se nekako sabrali tokom pauze i u 49. minutu preko Urugvajca Federika Rika stigli do poravnanja.

Srpski internacionalac Rajko Brežančić nije igrao za goste.

Malagu u narednoj rundi ponovo očekuje gostovanje - Himnastiku iz Taragone, a onda derbi sa Sportingom iz Hihona pred svojim navijačima.