Duel Kenije i Malija (AFP)

Mali uništio san Harambi Starsa, Osimen servirao nigerijsku osvetu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.10.21. | 18:33

Ibrahim Kone apsolutni junak dvomeča

Nade Kenije da ostati u igri za prvi plasman na Mundijal u istoriji tamošnjeg fudbala, okončane su danas novim porazom od Malija.

Posle 5:0 na svom terenu, Mali je danas savladao Keniju i u gostima sa 1:0. A opet je junak bio mladi napadač Ibrahima Kone koji igra za norveški Sarpsborg. Posle het-trika u prvoj utakmici, Kone je danas bio strelac gola vrednog tri boda.

Kenija je bolje otvorila meč, napadala, imala incijativu, ali je propustila dobre šanse i kažnjena je u 51. minutu. Kone je sjajno reagovao na penalu na povratnu loptu Traorea i iz prve zakucao projektil pod prečku gola Harambi Starsa.

Probala je Kenija da pritisne do kraja i dođe do izjednačenja ali se rival sjajno odbranio. Inače, najbolje ocenjeni igrač na meču od strane naših kolega iz Kenije je bio mladi vezista Ričard Odada, Zvezdin igrač na pozajmici u Metalcu. Ocene sa opisima možete da pogledate OVDE.

Mali se sada nalazi na korak od osvajanja prvog mesta u grupi i plasmana u treći i poslednji krug kvalifikacija. Do kraja gostuje autsajderu Ruandi i dočekuje direktnog rivala Ugandu koja ima dva boda manje.

Na dobrom putu ka prvom mestu u grupi i finalnoj rundi kvalifikacija je i Nigerija koja se danas u gostima osvetila Centralnoafričkoj Republici za šokantan poraz od pre nekoliko dana. Autsajder je tada slavio u Lagosu golom u 90. minutu ali su Super Orlovi danas uzvratili pobedom od 2:0 u gostima.

Rendžersov štoper Lion Balogun je posle nešto manje od pola sata igre ostao zaboravljen na petercu i iskoristio šansu. A posle još jedne slabe intervencije defanzivaca domaćih u nadoknadi vremena je kaznu potpisao sjajni Viktor Osimen. Nigerija drži prvo mesto u grupi i do kraja dočekuje Zelenortska Ostrva i gostuje Liberiji.

A velike snove o Mundijalu nastavlja da sanja Tanzanija koja je danas sjajnim golom Sajmona Msuve u šestom minutu pobedila Benin u gostima sa 1:0 i preuzela prvo mesto u grupi.