Na kraju slavi Atalanta, tuguju Miha i Bolonja, a sve je rešio najbolji džoker Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 21.07.20. | 21:34

Tim iz Bergama je u seriji od 15 mečeva bez poraza u Seriji A

Atalantin trener Đan Pjero Gasperini je izvukao deblji kraj u svađi sa Sinišom MIhajlovićem pored klupe i isključen je, ali se na kraju njegova ekipa sladila pobedom dok gosti odlaze u Bolonju bez bodova.

Atalanta je u nervoznom i ne baš lepom meču za gledanje savladalu Bolonju 1:0 i opet makar na kratko preuzela drugo mesto od Intera. Bila joj je to 15 uzastopna utakmica u Seriji A bez poraza. Mihajlovićeva Bolonja je sa druge strane nastavila seriju loših rezultata i poražena je treći put na poslednjih pet mečeva u kojima je osvojila samo dva boda.

Posle remija u prošlom kolu protiv tvrde Verone, Atalanta je znala da je još jedan sličan meč očekuje protiv Mihajlovićeve Bolonje koja takođe igra tvrdo, organizovano, na kontre i na granici faula. I baš takav fudbal smo gledali u prvom poluvremenu što je koštalo isključenja domaćeg trenera posle svađe sa Mihajlovićem. Iako u skoro najjačem sastavu, Atalanta je jalovo držala posed lopte i stvorila tek jednu solidnu šansu, dok je Bolonja pored sjajne defanzive stigla da napravi i bolje prilike. Onu najbolju je imao Atalantin bivi igrač Berou koji je pogodio prečku iz slobodnjaka.

Kako bi razbio blok Atalante, Gasperini je na poluvremenu napravio potez koji je Atalantu spasao mnogo puta ove sezone. Umesto veziste Pašalića, ušao je kolumbijski napadač Luis Murijel i u tandemu sa zemljakom Zapatom počeo da stvara glavobolju gostima. Posle pet minuta na terenu je ušao u šansu kakvu Atalanta do tada nije imala. A posle petnaestak je uradio ono što radi cele sezone – pogodio!

Bolonja nije izdržala visok presing Atalante, usledila je greška i centaršut Kastanja. Zapata je odložio do Murijela, a ovaj sjajno pogodio iako se malo spetljao u prijemu. Bio mu je to 18. gol u sezoni iako je većinu mečeva počeo sa klupe (ukupno na terenu proveo 1.152 minuta). Čak 11 golova je dao ulazeći sa klupe što ga čini najboljim džokerom u evropskom fudbalu kada su ’lige petice’ u pitanju. U ovom veku je samo Pako Alkaser u Borusiji Dortmund postigao više golova ulazeći sa klupe. U sezoni 2018/19 kada je dao 12 golova kao rezervista.

Do kraja je Atalanta rutinski sačuvala presnost i upisala pobedu.