Simon terode (Reuters)

Nema Gasproma - nema pobede: Het-trik najboljeg strelca u istoriji Cvajte nije spasao Šalke

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.03.22. | 15:36

Terode triput "stizao" Hanhzu koja je u šestom minutu nadoknade stigla do trijumfa

Na Feltins areni mnogo toga novog. Novi sponzor na dresovima Šalkea, umesto "od juče" im toliko omraženog ruskog Gasproma koga su "proterali" zbog ratnih destava u Ukrajini, preko deklarativhne podrške Ukrajincima.

Ali ostala je stara forma domaćeg tima, odnosno amplitude u igri koje su Šalke gurnule poraz od Hanze, osmi u sezoni (4:3) koji ih je udaljio od borbe za plej-of. A da je Hanza došla u Gelzenkirhen ne samo da se brani najavio je Svante Ingelson u 25. minutu kji je ubitačnu kontru iz tri poreza gostiju završio rutinskim šutem u bliži ugao golmana Frajsla.

Njegov gol probudio je "zver" u Simonu Terodeu. Najbolji strelac u istoriji Cvjate odgovorio u 33. minutu. "Javio" se potom golom i u 43. minutu posle vođstva Hanse od 2:1 (Jon Verek, 40. minut), da bi u 83. stigao do het-trika dok su gosti već bili u mislima da im je Paskal Brajer (56. minut) spakovao u kofer tri boda.

Trudio se Šalke da taj nalet Terodea koji je rekord Cvajte pomerio na 159 golova iskoristi za potpun i preokret. Ali u svim tim napadima uspavala se odbrana koju je sasekao novi kontrapad gostiju. Nils Froling je u šestom minutui nadoknade zaledio Ferltins arenu za konačnih 4:3.

Sankt Pauli je pobedio Karlrue 3:1 i tako nastavio borbu za prva dva mesta koja direkltno vode u Bundesligu.

Glavni posao odradio je Denijel-Kofi Kajereh golovima u 14. i 25. minutu. Prednost je utrostručio Simon Makienok u 35. Počasni gol za goste delo je Filipa Hofmana u 66. minutu.

Sandhauzen je golovima Čime Okorojia (7. minut) i Janik Bahmana (83), te autogolom Marsela Frankea (19) osvojio tri boda protiv Hanovera (3:1) za koje se u listu strelaca upisao Sebastijan Stolce (21. minut)

NEMAČKA 2 – 25. KOLO

Darmštat - Hajdenhajm 3:2 (0:1)

Kil - Paderborn 3:4 (1:1)

Sandhauzen - Hanover 3:1 (2:1)

Šalke - Hanza 3:4 (2:2)

Sankt Pauli - Karlsrue 3:1 (3:0)

20.30: (3,10) Nirnberg (3,40) Hamburger (2,30)

13.30: (2,95) Aue (3,35) Regensburg (2,40)

13.30: (1,65) Fortuna Dizeldorf (3,80) Ingolštat (5,50)

13.30: (1,40) Verder (4,50) Dinamo Drezden (8,50)