
Željko se vratio! Obradović: U meni još gori vatra, lako sam pronašao motivaciju
Vreme čitanja: 8min | pon. 22.06.26. | 12:46
"Bio sam veoma srećan u Partizanu, ali sam morao da donesem tešku odluku, sa Panatinaikosom sam sve dogovorio za dva dana", rekao je Žoc na predstavljanju
Vrata OAKA arene otvorila su se sat i po vremena pre konferencije za sve navijače koji su hteli da dođu i pozdrave Željka Obradovića. U velikom broju su se sjatili navijači Panatinaikosa zbog promocije srpskog trenera, koji se posle 14 godina vratio u Atinu, na mesto gde je pet puta osvajao Evroligu. Najtrofejniji trener u istoriji evropske košarke je zajedno sa prvim čovekom kluba Dimitrisom Janakopulosom održao konferenciju za medije, na kojoj je i zvanično predstavljen kao novi šef stručnog štaba atinskog velikana.
Navijači su punili tribine, novinari salu u kojoj je održana konferencija, a svako od predstavnika medija dobio je posebnu narukvicu na kojoj je pisalo "Željko se vratio". Obradović je stigao nešto manje od sat vremena, dok je tik pred obraćanje stigao Dimitris Janakopulos, sišao niz stepenice OAKA arene i dobio velike ovacije od prisutnih navijača, kao i Željko. Prvi se prisutnima obratio Janakopulos, pošto je prethodno rekao Obradoviću da nikada nije video puniju salu.
"Ovo je važan dan za naš klub. Pokušaćemo da učinimo Panatinaikos, ne samo najvećim klubom, već da ga učinimo i nečim što je mnogo veće od toga. Sada želimo da pošaljemo treneru Željku Obradoviću ljubav za početak. Dobrodošao".
Izabrane vesti
Zahvalio se Obradović vlasniku kluba na prilici da opet vodi Panatinaikos.
"Dobar dan svima. Pre svega želim da se zahvalim Dimitrisu što mi je dao priliku da ponovo radim ovde, veoma cenim to. Lako smo se razumeli, imali smo veoma zanimljiv razgovor. Nikada nisam izgubio konekciju sa porodicom Janakopulos i ljudima ovde, kojima želim da se zahvalim što su došli u velikom broju da me dočekaju. Kada sam igrao ovde sa Fenerbahčeom i Partizanom ovde, uvek sam imao dobar doček. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Panatinaikos je jedan od najvećih klubova, ne samo u Evropi, već u čitavom svetu", započeo je Obradović.
Motivacija je sve. Obradoviću i dalje ima u sebi tu želju da radi kao trener, tako da će u Panatinaikosu dati sve od sebe da napravi veliki uspeh.
"Verujem u životu da je motivacija glavna reč za svakog čoveka. Ako imate motivaciju, možete da uradite šta god hoćete. Ova dvorana koja je renovirana zahvaljujući Janakopulosu, sve je posebno ovde. U meni postoji ta vatra da nastavim da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju ovde na ovom mestu gde znam sve, gde nikada nisam izgubio povezanost sa ljudima ovde. Uradiću sve što je do mene, što je u meni, da pokažem poštovanje ljudima. Ljubav imam od njih, to znam. Prošlost je važna, ali moramo da gledamo na budućnost. Mnogo toga treba da popravimo, da razumemo šta je ovaj klub, ne samo ja, nego svi. Da znamo ko je uz nas i da im damo ono što je u nama, ono što možemo, sve što je u našoj moći".
Kada se stvorila ideja za povratak?
"Ovih dana. Kada sam napustio Partizan u novembru dobijao sam stalno isto pitanje, svi su me stalno to pitali. Rekao sam tada da ću pričati o tome kada dođe vreme. Pričali smo Janakopulos i ja 20. juna, pre dva dana smo imali taj sastanak, tako je bilo. Bilo je važno da poštujem sebe pre svega, kako ću i šta ću da uradim. Ceo taj slobodan period sam razmišljao, onda smo se sada našli, pričali smo otvoreno i sada smo ovde. Proste stvari su proste stvari".
Da li su Kostas Slukas i Matijas Lesor imali ulogu u njegovom povratku?
"Pričao sam juče sa Kostasom Slukasom, kada je bilo ozvaničenje. On je sada na Halkidikiju. Zbog moje obaveze koju imam u Beogradu na košarkaškoj klinici, pričaću sa njim kada se vratim. Voleo bih sada da pričam sa svim igračima, ali nije moguće, pričaću sada s kim mogu. Kostasa znam, pričaćemo, sa njim je sve lako. Matijas ne znam gde je, nisam pričao sa njim. Tek sam jedan dan ovde, treba mi vremena", rekao je uz smeh.
Prošlost je prošlost, sada počinje nova era.
"Ne mogu da pobegnem od toga. Ko hoće da poredi tad i sad, ima to pravo. Rekao sam da je prošlost dobra, ali mora da se živi u sadašnjosti i da se gleda budućnost. Radili smo zajedno kao porodica i zato smo to ostvarili sve, tako treba da bude i sada. Volim ovaj posao, volim ovaj klub i pre 20 dana moj prvi kontakt sa košarkom je bio u Italiji, gde me je Điđi Datome zvao tamo na kliniku. Radio sam sa klincima nekim, prvi put kada sam od novembra izašao na parket, bilo je nešto posebno. Taj osećaj me gura. Najsrećnija sam osoba tada. Imaću taj osećaj ovde svaki put isto kada izađem na parket, kada budem radio sa igračima. Sada je moj red da ja radim moj posao zajedno sa igračima i ljudima koji rade u klubu. Znam ih sve, ima novih lica, ali svi smo prijatelji. Moramo da radimo kao porodica. To je ključ za svaki tim".
Ne zna se ko će još biti u stručnom štabu.
"Znam da ima tih vesti, glasina, kako već. To je deo ovog života koji mi vodimo, sa medijima svim, sa društvenim mrežama, svi imaju mišljenja, svako kaže sve. Šta ćemo sa tim? Pitam vas? Da se priča svaki dan o tome da li je istina ili nije. To nije moj život. Odlučiću ko će biti u stručnom štabu, prvo ću reći predsedniku, a onda ćete vi saznati. Biću otvoren, neće biti tajni, ali sada ne mogu da kažem ništa, nijedno ime".
Na red je došao i period u redovima crno-belih.
"Bio sam trener Partizana i bio sam veoma srećan tamo. U životu nikada nemam nešto što stavljam ispred sebe kao konačan cilj. U novembru sam doneo veoma tešku odluku i posle toga sam pokušavao da radim van košarke, nisam razmišljao o ovome. Rekao sam menadžeru da neću da čujem ništa o košarci. Vi mediji pričate, to je vaš posao. Bilo je kao što sam i rekao, kada odlučim, ja onda i kažem. Pričati o ovom klubu nije potrebno, ovde je istorija, ovde svi u Evropi znaju šta smo. Svi mi smo ponosnim na prošlost i sadašnjost. Poštujem svakog protivnika i u Grčkoj i u Evroligi, svaki protivnik ima veliko poštovanje. Treba da gledamo samo sebe, znamo ko smo i radimo, uz poštovanje svima. To je najbolji način, ako se fokusiraš na sebe, imaćeš velike prilike gde hoćeš da budeš na kraju".
Dočekao ga je veliki broj navijača.
"Kako se osećati? Srećan sam, naravno. Iskreno, nisam očekivao da će ljudi biti u dvorani. Ovo je konferencija za medije, da odgovorimo na neka pitanja i evo, bilo je nešto posebno. Hvala im još jednom. Znam da imaju ljubav prema meni, svih ovih godina, čak i kao protivnik. Sada sam opet ovde. Ništa novo nema da se kaže. Veoma sam srećan i spreman da počnem da radim ovde".
Dimitris Janakopulos je rekao da je dolazak Obradovića važnije od osvajanja Evrolige.
"Hvala mu zbog tih reči. Ovaj klub je toliko veliki i očekivanja su velika, znam sve to. Danas je njegov rođendan, svi smo srećni zbog njega. Moramo da odmah danas da počnemo da radimo. Bićemo ozbiljni, koliko ćemo biti iskreni među sobom, sve to mora da se reši. Najvažnije je kako da ubedimo igrače da su najvažniji i da razumeju šta znači igrati za Panatinaikos. To je naš posao. Ljudi ovde hoće da vide tim koji se bori. Loših dana će biti, ali moramo da imamo zajedništvo i da se borimo. Ostalo je veoma prosto, šta je cilj. Ovaj klub uvek hoće da bude najbolji i da ima rezultate. Da će tako biti, u to nemam sumnje".
Još jedan trofej mu nedostaje do dvocifrenog broja osvojenih evroligaških titula.
"Bilo bi lepo da Panatinaikos dođe do osme titule. To bi bilo baš lepo", zaključio je.
tagovi
Obaveštavaj me
Evroliga.jpg.webp)







