Marko Šćepović (©Starsport)

Novi Pazar u crno-belim tonovima: Suma i Šćepović rasplamsali evropske snove

Vreme čitanja: 4min | pet. 01.12.23. | 18:46

Treća pobeda zaredom Plavih u Mozzart Bet Superligi, posle niškog i kragujevačkog Radničkog pao i Javor - 2:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Novi Pazar je vezao treći trijumf u Mozzart Bet Superligi, a u 17. kolu je po teškom, ali s obzirom na padavine sasvim dobro pripremljenom terenu, savladao nezgodni Javor sa 2:0 (0:0) pred praznim tribinama Gradskog stadiona. To je drugo uzastopno slavlje Pazaraca kući nad Ivanjičanima, koji su pre toga ostvarili seriju od čak šest mečeva sa celim plenom na sportskom zdanju u dolini Jošanice i Raške.

Sejduba Suma se upisao na drugoj uzastopnoj utakmici, ali je, za razliku od slavlja nad Radničkim 1923 u Kragujevcu (4:0), kada je pogodio za 3:0, ovog puta bio jedini strelac do 90+4. minuta i prvenca aduta sa klupe Marka Šćepovića. Novi Pazar je stigao do cifre od 26 bodova i sačekaće 18. rundu u zoni evropskih kupova, dok je Javor sa 20 ostao na međi između plej-ofa i plej-auta.

Sadržajno prvo poluvreme, posebno do sredine. Domaćin je pretio preko Marka Obradovića, Adema Ljajića i Sejdube Sume, a Nikola Karaklajić je izvezao jednu slalomsku deonicu u stilu Henrika Kristofersena, ali bez krajnjeg krešenda.

Javor je na početku prepustio Plavima posed i povukao se u nisku zonu, iz koje su dve brze transformacije sa Lukom Gojkovićem kao potencijalnim egzekutorom delovale zabrinjavajuće po četvrti tim elitne lige Srbije.

Dva dobra šuta Pazaraca zaustavio je Strahinja Manojlović u uvodnim momentima. Obradović je na dodavanje Sume tukao u drugom minutu sa oko 15 metara, a dobar pokušaj imao je i Adem Ljajić levo iskosa sa nešto veće distance u 13. minutu.

Obradović i Suma su između toga podgrejali pazarske nade u petom minutu, da bi Suma nešto više oklevao u 16. minutu, pa je Ljajić u momentu prijema, iako nadomak protivničkog gola, već bio okružen velikim brojem momaka u crvenim dresovima, čiji je blok odradio posao.

Poslednju priliku da poboljša stanje po četu Siniše Dobrašinovića u prvom poluvremenu nije iskoristio Karaklajić, koji je dobro provozao Nemanju Miletića i potom iz malog ugla sa desne strane poslao loptu pored suprotne stative.

Kako je odmicalo vreme u prvom delu susreta, Ivanjičani su delovali sve hrabrije. Gojković je u 15. minutu vukao loptu skoro 50 metara po sredini i otvorio mogućnost da ugrozi Nikolu Mirkovića. Lopta upućena sa 15 metara završila je pored stative. Bolja situacija za Gojkovića dva minuta kasnije, kada je loše reagovao glavom u petercu na centaršut Radivoja Bosića sa desne strane.

Idealan početak drugog poluvremena za Pazar. Ne zna se je li u 47. minutu više impresionirala asistencija Ljajića ili smirenost Sume u završnici akcije. Gvinejac je sa oko deset metara hladnokrvno poslao loptu iza Manojlovićevih leđa.

Usledile su dve vazdušne pretnje, po jedna na oba strane. Prečku su prebacili rezervista Javora Stefan Milošević u 51. i Omar Fajed u 55. minutu. Promene rezultata nije bilo posle serija driblinga Ljajića u 69. minutu i bombe sa preko 20 metara, koju je nekako ukrotio Manojlović, kao ni nakon voleja bivšeg reprezentativca Srbije iz sjajne akcije u kojoj su četiri minuta docnije učestvovali Đinho Đo i Uroš Lazić.

Crveni karton, odnosno drugi žuti za Borisa Kopitovića u 78. minutu zbog starta nad Adetunđijem Rasakom Adešinom, dodatno je smanjio izglede tima Radovana Ćurčića. Malo su se u 84. minutu uplašili svi kojima je plava boja u srcu. Dobar posao rezervi Javora Luea Bajerea Žuniora i Luke Ratkovića pokvario je bravuroznom intervencijom Nikola Mirković. Tačku je u nadoknadi stavio Marko Šćepović na dodavanje Ebenezera Anana.