(©Reuters)

Ozbiljna petlja Mijata Gaćinovića – panenka u 95. minutu za pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.09.23. | 09:19

„Ovde morate da se iskažete“, kaže srpski reprezentativac

Što bi se reklo u filmu „Mi nismo anđeli“: Ludost, ali i hrabrost! Penal za AEK u 95. minutu na gostovanju Atromitosu, na semaforu blješti 1:1, a loptu je uzeo Mijat Gaćinović.

I šutnuo je Mijat. Ne kao Mijat protiv Holandije na Mundijalu 1998. godine, nego ispod prečke. I to – panenkom. Ozbiljna petlja! Dovoljno je samo zamisliti kakva bi se lavina kritika, uvreda, čega god, survala na leđa srpskog reprezentativca da je promašio.

Ali, od čvrste je hercegovačke građe skovan Gaćinović, nije se uplašio ideje. Sproveo je u delo majstorski. Zaledio dah navijačima i njegovog i protivničkog tima.

„U ovoj ligi važno je da se iskažete, zato sam izveo penal na taj način“, objasnio je Gaćinović.

Srpski fudbaler smatra da je AEK morao meč da reši mnogo pre tog penala u 95. minutu.

„Trebalo je ranije da postignemo gol, ali dali smo im nadu i oni su je uzeli. Na kraju smo imali dosta sreće. AEK mora da igra bolje i da lakše dobija utakmice“, rekao je Gaćinović.