Partizan je pokvario Jarčeve, još ne mogu da se oporave (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.22. | 19:21

Keln pao u Frajburgu – 2:0

Dobro je izgledala Kelnova sezone dok se nije sudario sa Parnim valjkom.

Pre prvog okršaja sa Partizanom u Ligi konferencije Jarčevi su pobedili Borusiju Dortmund i probudili nadu navijačima da bi mogli da se ove sezone bore za veće domete od tog trećeg po važnosti evropskog kupa. Ali, beogradski crno-beli su potpuno pokvarili Keln...

Od dva poraza od Partizana nemački tim se još nije oporavio. Ispao je iz Evrope, a danas je agoniju nastavio porazom i na domaćoj sceni na gostovanju u Frajburgu – 2:0.

Domaćin je ušao u meč kao favorit, pošto igra sjajno ove sezone i imao je šansu da trijumfom izbije na drugo mesto na tabeli, posle poraza Union Berlina. Ta prilika nije vezala noge Frajburgu, već je raspalila želju ekipi da se nađe tik iza leđa šampionu Bajernu.

Golman Švabe je zadržao Kelnu glavu iznad vode u prvom poluvremenu, pogotovo je zablistao u 15. minutu kada je u nekoliko sekundi odbranio dva udarca Frajburga, pokušali su Doan i Gregorič. A, u 33. minutu je ponovo Doan bio u šansi, ali je Kilijan sa gol-linije skinuo loptu.

U drugom delu, ipak, nije bilo spasa za Jarčeve. Sjajnu kontru je pokrenuo Gregorič u 53. minutu, doneo je loptu do tridesetak metara od gola Kelna, kojem su četvorica igrača trčala nazad i opet nisu uspela da spreče Džonga da šutira i pogodi za 1:0.

Blistao je Gregorič na današnjoj utakmici, pa je posle asistencije upisao i pogodak. Njegov gol u 64. minutu, glavom sa peterca, rešio je sve dileme oko pobednika.