Sjajn gol Kuka (©Reuters)

Paunova odbrana se raspada, golman počeo da luduje - četvrti poraz u nizu posle vođstva od 2:0 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 15:33

Bornmut slavio u derbiju sa 4:2

Strašan derbi za otvaranje 12. runde engleskog Čempionšipa! Bornmut i Reding odigrali su meč sa šest golova i preokretom kakav se retko viđa. Imao je sve u rukama tim našeg Veljka Paunovića, prednost od 2:0, mislilo se i grogiranog rivala posle tog drugog primljenog pogotka u poslednjim trenucima prvog poluvremena, međutim još jednom se pokazalo da je odbrana najslabiji deo Redingovog sastava. U samo tri minuta domaći tim uspeo je da istopi veliki minus, a onda je počeo da brlja i Paunovićev golman, pa je dosadašnji lider u vrlo kratko periodu prošao put od sigurnog vođstva i pobede na vidiku do ubedljivog poraza - 2:4 (2:0).

Tri utakmice zaredom izgubio je Reding pred ovu reprezentativnu pauzu i na svakoj primio po tri gola. Na poslednje dve ni mrežu nije zatresao. Očekivalo se da Paunović utegne svoju odbranu i isprsi se na teškom gostovanju, što je i učinio. Ali samo u prvih 45 minuta. Pogocima Lukasa Žoaoa sa bele tačke i Folarina Aluka u 43. minutu gosti su stekli ozbiljnu prednost. Mada je imao veći posed i bolje statističke pokazatelje Bornumut je bio "pod kontrolom".

Šta se dogodilo u nastavku veliko je pitanje...

Kao da je taj prvi gol koji je postigao Arno Gruneveld totalno rasturio Redingov sistem odbrane. Dejvidu Bruksu idu sve zasluge za divan pas "a la Ronaldinjo", a isti igrač samo tri minuta kasnije upisaće još jednu asistenciju, s tim što je u ovom slučaju svu slavu za sebe ugrabio Stiv Kuk strašnom bombom sa 25 metara.

I kao da hipnotisani defanzivci nisu bili dovoljan stres za Veljka Paunovića. Na kraju meča mu je "život skratio" i golman Rafael neverovatno glupim potezom i izgubljenom loptom pred sopstvenim šesnaestercem.

Na 2:3 Reding je imao šansu za izjednačenje, odbranio je Begović, da bi i na 2:4 iskusni čuvar mreže još jednom spasao mrežu Trešnjica...