©MN Press
©MN Press

Poraz Javora na Dodićevoj premijeri: Janković golom ukrasio povratak, Ivanović bombom overio pobedu Čukaričkog

Vreme čitanja: 3min | ned. 09.10.22. | 17:15

Domaćin se vratio na pobednički kolosek savladavši Ivanjičane (3:0)

Šok terapija Javora u vidu promene trenera nije urodila plodom te su Ivanjičani na povratničkom debiju Mladena Dodića na klupu pretrpeli poraz od Čukaričkog (3:0) čiji su trijumf ukrasili golovi Alekse Jankovića, Đorđa Ivanovića. i Mihajla Spasojevića.

Posle remija sa Radničkim iz Niša (2:2), Brđani su se dominantnom partijom protiv Javora vratili na pobednički kolosek. Da dva ispuštena boda u prethodnom kolu Mozzart Bet Superlige nisu se negativno odrazila na tim Dušana Kerkeza potvrdio je pristup domaćina od prvog minuta, a otpor rivala slomio je Janković koji je povratak nakon povrede i prvi duel u kojem je starter još od decembra ukrasio vodećim pogotkom.

Brzu akciju po desnom boku poveo je Badamosi koji je povratnom loptom u sredinu proigrao Stefana Kovača, a centralni vezista nesebično je asistirao Jankoviću na levom krilu za vođstvo Brđana od 26. minuta. Pogodak hitrog krila režirao je idealan rasplet za Čukarički, međutim nije bio dovoljan da obeshrabri Ivanjičane koji su kako je vreme odmicalo bili sve konkretniji u ofanzivi što je u završnici prvog dela igre mogao da materijalizuje Luka Gojković, međutim udarac ofanzivca Javora na asistenciju Luke Lukovića zaustavio je iskusni Nemanja Belić.

Kaznu za jalovu inicijativu protivnika u završnici prvog dela igre režirao je Đorđe Ivanović prelepim golom u petom minutu nastavka. Krilni napadač dovio je loptu na levoj strani i sa ivice šesnaesterca uputio udarac u dalji ugao, a lopta se od prečku odbila u mrežu.

Pogodak nekadašnjeg igrača Spartaka i Partizana otklonio je većinu dilema i doneo Čukaričkom komfor da rutinski privede utakmicu kraju. Za oba stratega dva gola razlike bila su povod za promene te je Kerkez u nastavku ukazao šansu igračima koji još pokušavaju da se izbore za konkretnu minutažu poput Kembela, Tomovića i Spasojevića, dok je Dodić pruživši priliku Kembelu i Đuriću bezuspešno pokušao da probudi svoje izabranike.

Konačno, završni udarac rivalu koji se već pomirio sa porazom u drugom minutu sudijske nadoknade zadao je talentovani Mihajlo Spasojević pretočivši asistenciju Ibrahima Ndijaea sa desnog krila u gol za konačnih 3:0.

Pobedom, devetom u 13 kola Čukarički je nastavio poteru za liderom crvenom zvezdom i ostao na deobi drugog mesta sa TSC-om koji takođe ima 29 bodova, ali sa utakmicom više. Sa druge strane, Javor je upisao osmi poraz u prvenstvu i ostao na samo jednom osvojenom bodu u poslednjih sedam kola.